На Lviv Eco Forum розповіли про зміни клімату в Україні
На «Арені Львів» 12-13 вересня відбувався Lviv Eco Forum
Десять країн світу та одна важлива тема — екологія. Вже традиційний Екофорум знову зібрав у Львові експертів. Говорили про технологічні інновації в охороні навколишнього середовища та заміну традиційних енергоресурсів на альтернативні. А також про реформи в екологічному законодавстві.
Тверді побутові відходи – нова, але важлива тема цьогорічного Львівського екофоруму. До дискусій долучилися представники міжнародних організацій і консультанти, які займаються проектами ЄБРР. Вони ж і зазначили: Львів робить маленькі, але впевнені кроки назустріч екології.
«Ми комплексно підходимо до вирішення цієї проблеми. Адже ми не говоримо тільки про завод чи тільки про Грибовичі, чи тільки про сортування сміття в місті. Ми говоримо про це все разом. Львів, зважаючи на те, що до цього було декілька років тому, він вже зробив значний крок до вирішення цієї проблеми», — каже речник ЛКП «Зелене місто» Микола Рябика.
Комплексний підхід шукали й під час обговорення кліматичної політики. Україна вже починає відчувати перші зміни клімату, кажуть експерти. На заході України вони проявляються повенями, на півдні та південному сході країни – збільшенням посухи. Області, які мають вихід до Чорного моря, все частіше заливає дощем. Тож перші кроки Україна має зробити в усіх напрямках одразу.
«Наразі промисловість у нас через економічну кризу зменшилася, тому в нас є інші джерела викидів парникових газів. Крім промисловості, це сільське господарство, яке в нас розвинене досить серйозно, і зміна землекористування, і самі викиди промисловості сільськогосподарської при виробництві сільськогосподарської продукції», — пояснює учасниця Міжурядової групи експертів зі змін клімату Світлана Краковська.
Однією з головних тем форуму залишається якість питної води в Україні. Через забруднення річок отримувати її багатьом містам все важче й важче.
«Безперечно, нам пощастило. Ми маємо воду з артезіанських свердловин, і загроз по забрудненню наших підземних горизонтів немає. Але є й інші питання. Адже наші очисні споруди потребують комплексного підходу і реконструкції. Очисні споруди каналізаційні виходять у річки Полтву та у Західний Буг», — додає речниця ЛКП «Львівводоканал» Уляна Горбата.
Цьогоріч форум зібрав 800 учасників та близько півсотні спікерів з України і світу.