На Львівщині парашутисти-рятувальники випробовують новітні українські парашути
На базі вертолітної частини, що у смт. Новий Калинів на Львівщині, проходять 12-денні збори із фахівцями парашутно-десантних служб (ПДС) та рятувальних парашутно-десантних груп (РПДГ) армійської авіації, Повітряних сил ЗС України та аеромобільних частин Сухопутних військ. Очолив цей захід начальник пошуково-рятувальної служби Управління армійської авіації Командування Сухопутних військ ЗС України полковник Сергій Роміцин, - повідомили ZAXID.NET у Західному регіональному медіа-центрі МО України (м. Львів).
Такі збори проводяться у Збройних Силах України щорічно. Основна мета - підтримувати високий рівень підготовки військових парашутистів-рятувальників.
Упродовж майже двох тижнів програму підготовки на зборах мають пройти 64 військовослужбовці з усієї України. Особлива увага приділятиметься стрибковій підготовці.
Парашутні стрибки для учасників зборів розпочалися 27 лютого й триватимуть до 7 березня. Кожен з членів рятувальної парашутно-десантної груми має за програмою бойової підготовки виконувати від 50 до 90 стрибків із парашутом щороку. До того ж парашутисти-рятувальники повинні вміти виконувати парашутні стрибки підвищеної складності. А саме: стрибки із парашутом уночі, приземлення на воду, дерева, будівлі тощо, стрибки із парашутом на точність приземлення, як це роблять спортсмени-парашутисти. Для забезпечення практичних занять та виконання стрибків учасників зборів від новокалинівської вертолітної частини виділено вертоліт та необхідну кількість пального. Крім того, льотний склад (екіпажі вертольотів) цієї військової частини виконають стрибки з парашутом разом із учасниками зборів. Військові льотчики мають виконувати подібну вправу не рідше одного разу на 12 місяців.
Ще один захід, який відбувається у ході цих зборів - випробування нових парашутів українського виробництва "Статус-СП". Для цього з Феодосії прибула група парашутистів-випробовувачів управління наукових досліджень озброєння та військової техніки Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України. Група складається із офіцерів та прапорщиків, більшість з яких майстри спорту міжнародного класу з парашутного спорту. За цей час дев’ять військовослужбовців-дослідників мають здійснити близько 170 практичних експериментів, щоби підтвердити придатність використання цієї парашутної системи для потреб підрозділів ЗС України. Керована парашутна система спецпризначення "Статус-СП" розроблена феодосійським ТзОВ "Фирма "Передовые технологии парашютостроения", як перспективний замінник старих радянських парашутів-крил ПС "Лісник-2". Якщо випробування доведуть, що "Статус-СП" відповідає вимогам Міноборони, то у майбутньому такі парашути-крила з’являться на озброєнні армійських підрозділів спецпризначення.