На Львівщині прокурор отримав 5 років ув'язнення за хабар в $3 тис.

СуспільствоЮлія Лавришин, 31 серпня 201714480

На Львівщині суд засудив колишнього прокурора Бродівського району Володимира Лук’янчука до 5 років та 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна за 3 тис. доларів хабара. Про це повідомило видання «Наші гроші», посилаючись на вирок Бродівського районного суду Львівської області.

У вироку зокрема йдеться, що прокурор Володимир Лук’янчук, будучи державним обвинувачем в одній зі справ, вимагав від обвинуваченого 3 тис. доларів за перекваліфікацію його дій на злочин меншої тяжкості. У липні 2015 року він встиг отримати частину хабара – 1300 доларів, після чого був затриманий працівниками СБУ.

Володимир Лук’янчук свою вину не визнав та назвав звинувачення у хабарництві спланованою провокацією проти нього. Він стверджував, що не мав повноважень перекваліфікувати справу у суді, оскільки на той час уже не був старшим групи – на цій посаді його змінив інший прокурор. Крім того, за словами Володимира Лук’янчука, у період з 14 липня до 3 серпня 2015 він перебував у відпустці.

За словами прокурора, усі докази проти нього та матеріали, які стали підставою для прийняття слідчими суддями рішень про проведення негласних слідчих дій, були підробленими. Сфальшованими він також назвав аудіо- та відеозаписи, які надали як докази проти нього.

Суд вирішив, що вина Володимира Лук’янчука доведена показами свідків, висновками експертиз, протоколами слідчих та процесуальних дій. Зокрема, суд взяв до уваги відеозапис, на якому видно, як прокурор у своєму кабінеті роздрукував і передав підозрюваному аркуш з написом: «Питання про перекваліфікацію та умовне покарання узгоджене в прокуратурі області куди потрібно заслати 700 доларів до кінця дня 22 липня 2015 року».

Суд врахував також запис, на якому зафіксовано передачу грошей, протокол обшуку у кабінеті, під час якого були знайдені «мічені» долари тощо. Також були взяті до уваги покази свідка, у якого прокурор вимагав гроші, а також у прокурора – безпосереднього керівника Лук’янчука, який підтвердив, що саме від обвинуваченого залежало прийняття рішення щодо ініціювання зміни обвинувачення. Крім того, керівник зазначив, що Лук’янчук 22 липня 2015 прийшов на робоче місце, хоча і перебував у відпустці.

Суд дійшов до висновку, що у 2014 та до липня 2015 року Лук’янчук був тим прокурором, який підтримував обвинувачення в суді у цьому кримінальному провадженні і «саме йому, а не іншим прокурорам групи, було достеменно відомо про хід судового розгляду». А відтак, на думку суду, саме Лук’янчук був наділений правом ініціювання зміни обвинувачення.

У результаті суд визнав Володимира Лук’янчука винним у вчинені злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 («Одержання хабара в особливо великому розмірі або особою, яка має особливо важливе становище») КК України, та засудив його до 5 років та 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна. Окрім того, його позбавили права займати посади в органах прокуратури та органах державної влади протягом трьох років.

Вирок ще набрав законної сили, оскільки до 11 вересня Володимир Лук’янчук має право оскаржити його в пеляційному суді.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук