На Львівщині пройде конференція онкологів
30 травня у Червоноградській міській лікарні відбудеться міжрайонна конференція з проблем пухлин шлунково-кишкового тракту, організована кафедрою онкології Львівського медуніверситету. Окрім фахівців зі Львова, до Червонограда з’їдуться медики з усього північного регіону Львівщини - Сокальського, Радехівського, Кам’янка-Бузького, Жовківського районів.
Як розповів завідувач Червоноградським онковідділенням Ігор Тим’як, зустріч організована в Червонограді не випадково. За останні 2-3 роки тут констатують значне зростання кількості хворих з пухлинами органів шлунково-кишкового тракту, а саме шлунку, стравоходу, товстого кишківника, та навіть такі рідкісні дотепер випадки раку тонкого кишківника. Щодо останнього, то у Червонограді минулого року було виявлено три випадки, тоді як у Львівській області загалом дев’ять.
На конференції значну увагу буде приділено діагностуванню та профілактиці захворювань на рак органів шлунково-кишкового тракту. За словами Ігоря Тим’яка, хворі, які поступають із Сокальського та Радехівського районів, мають запущені форми хвороби, які вже не піддаються лікуванню. Наприклад, якщо з 21 випадку раку шлунку, виявленого серед мешканців Червонограда, лише 30% мають запущену форму, то в людей з районів - 80%. Страшна статистика свідчить, що із десяти хворих вісім вмирає. Тоді як вчасна діагностика та профілактика дозволяє пацієнтові, у якого виявлено на ранніх стадіях недугу, вилікуватися від раку шлунку, товстого кишківника практично стовідсотково.
Завідувач онковідділенням розповів, що у Японії реєструється удвічі вища захворюваність на рак шлунку, але смертність майже нульова. Цьому сприяє рання діагностика у цій країні, де діє комплексна програма боротьби із раком шлунку, згідно з якою людина, котра влаштовується на роботу, обов’язково проходить ендоскопічне обстеження шлунково-кишкового тракту. У нас до медоглядів загалом ставлення доволі скептичне, а ендоскопічне не передбачено загалом.