На Львівщині скажений кіт покусав трьох дорослих чоловіків
Цього року в області зафіксовано вже 27 випадків сказу серед тварин
До теми
Трьох мешканців села Підлипці Золочівського району покусав домашній кіт. Ветеринарна експертиза засвідчила, що кіт був хворий на сказ.
Як розповіла ZAXID.NET завідувачка відділу особливо небезпечних інфекцій Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Ірина Куліш, 14 грудня господар, мешканець села Підлипці, прийшов у стайню погодувати свійських тварин. Раптом на нього несподівано накинувся домашній кіт і покусав його. Згодом цей же кіт покусав і двох дорослих синів господаря. Чоловіки відразу звернулися по допомогу до медиків і їм почали проводити профілактичне щеплення від сказу. За словами Ірини Куліш, антирабічна вакцина на Львівщині є.
«Кіт після покусів забився на горище, де через два дні, 16 грудня, господарі знайшли його мертвим. Вони звернулися до ветеринарів і вони забрали тварину на дослідження. 17 грудня прийшли результати дослідження – кіт був хворий на сказ. Це вже 27 зафіксований випадок сказу у цьому році. Серед хворих на сказ тварин було 12 лисиць, 9 собак і 6 котів», - повідомила Ірина Куліш.
Хата, у якій жили чоловіки, не було огороджена. Вони бачили, що лисиці часто забігали на подвір’я, хоча самого контакту лисиці і домашнього кота не бачили, кіт не зникав з дому, але все-таки встиг заразитися.
«Якщо когось з мешканців області покусали, подряпали чи просто ослинили домашні чи дикі тварини, відразу звертайтеся до лікаря, щоб провести профілактичне щеплення від сказу (треба зробити п'ять щеплень). Вакцина в області є, її закупили за кошти держбюджету», - каже Ірина Куліш.
Нагадаємо, сказ – це смертельно небезпечне захворювання і для тварини, і для людей. Сказ не лікується, шансів одужати нема.
Як попередити захворювання на сказ?
- Уникати контактів з безпритульними та дикими тваринами. Пояснити дітям, чому не можна гратися, гладити тощо невідомих тварин.
- Вчасно вакцинувати від сказу домашніх тварин.
- Якщо покусала або ослинила підозріла (невідома) чи дика тварина, місце укусу слід ретельно промити під струменем теплої води господарським милом, краї рани обробити спиртом або йодом (перекис водню не підійде), накласти пов'язку і якомога щвидше звернутися до лікаря, щоб провести антирабічне лікування.
- Якщо вкусила відома домашня тварина, слід встановити господаря тварини, щоб можна було встановити за нею ветеринарне спостереження.