На Львівщині відбувся перший регіональний з’їзд єпархіальних дяків
У Стрию місцем проведення першого регіонального з’їзду єпархіальних дяків став будинок духовної просвіти парафії Всіх святих українського народу. Близько 25 дяків із тридцяти парафій Стрийського району проаналізували роль та завдання дяківського служіння в сучасних парафіяльних спільнотах. Учасниками дискусії також були єпархіальне духовенство та представники інституту Літургіки Українського католицького університету.
На з’їзд прибули дяки з п’яти деканатів, розташованих на території Стрийського району.
Про важливість та значення дяківського служіння розповів греко-католицький священик із Канади, доктор Петро Ґаладза, директор інституту Літургіки УКУ. Особливу увагу він звернув на молитовну поставу дяка, яка впливає на якість і гармонійність співу та літургійної молитви в парафії. Розвиток і поглиблення дяківського служіння, на думку отця, невід’ємно пов’язані з залученням молодих людей.
Про минуле, сучасне та майбутнє дяківського служіння з учасниками з’їзду поділився віце-директор інституту Літургіки УКУ, доктор Юрій Ясіновський. Коротко він звернув увагу на Декрет про церковний спів Львівського Архієпархіального Собору від 25 квітня 1941 року. Доповідач підкреслив потребу кваліфікованого підходу до підготовки дяків та регентів церковних хорів, що значно б популяризувало літургійний спів.
Учасники з’їзду наголосили на потребі освітньої підготовки молоді для дяківського служіння. Водночас, вони висловили необхідність шукати шляхи освітнього вдосконалення дяків старшого віку з урахуванням їх потреб та можливостей та відсутністю музичних знань. Однією з таких форм навчання є використання записів літургійних наспівів на касетах і дисках.
Як повідомив ZAXID.NET керівник прес-служби Стрийської єпархії о. Павло Худ, організатором заходу виступила Стрийська єпархія. Проведення регіональних з’їздів дяків єпархії відбувається в межах відзначення Року християнського покликання 2008. Подібні з’їзди пройдуть в усіх п’яти районах єпархії та допоможуть вивчити сучасну проблематику дяківського служіння та потреби парафіяльних дяків.