22 червня 1941 року почалася німецько-радянська війна. У ці протистояння були втягнуті й українці. Саме цю частину історії відтворило товариство "Пам'ять" у Сихівському лісі на Львівщині.
Реконструктори поділилися на три групи - німці, радянська армія і прості мешканці, а згодом - українське підпілля.
На радянські війська раптом нападає донедавна друг - фашистська Німеччина. З відступом комуністів почалися масові репресії українців.
Для евакуації в’язнів на Сибір бракувало поїздів, тому з Москви видає указ енкаведист Меркулов, за яким кримінальних в’язнів відпускали, а політичних розстрілювали.
Врятуватися могли ті, кого відбили бандерівці. Українці опинилися між двох окупантів. Тому помилково називати Другу світову Великою Вітчизняною.
Для відтворення бою використали тогочасну зброю і техніку. Реконструктори на собі змогли відчути те, що пережили наші діди на війні.
Цього разу на військово-історичному дійстві було не багато учасників, бо чимало реконструкторів нині добровольцями пішли воювати на Схід.
Такі відтворення бою патріотично виховують молодь і це наша відповідь у нинішній інформаційній війні, кажуть організатори.