На Львівщині за час епідемії 82 хворих померли від пневмонії
На Львівщині в період епідемії грип забрав життя 85 мешканця області (дані на 17.00 12 листопада 2009 року). Діагноз негоспітальна пневмонія з різними супутніми хворобами встановлено, починаючи з 19 жовтня, у 82 летальних випадків, з них 2 дітей у віці 16-18 років, 2 породіллі, 4 медпрацівників. Про це повідомив 13 листопада під час колегії ОДА начальник головного управління охорони здоров’я Львівської обласної держадміністрації Віктор Кімакович.
Водночас В.Кімакович підкреслив, що на піку захворювання на грип смертність від цієї патології є вищою, ніж у попередні роки, але значно нижчою, ніж смертність від інших важких недуг. Зокрема показник смертності населення працездатного віку в області становить 4,46 на 100 тисяч населення. Смертність від туберкульозу в області – 19,6 на 100 тис. населення. Смертність від грипу та його ускладнень наразі в області - 0,3 на 100 тисяч населення.
Серед померлих осіб: 29% (24 особи) мешканці м. Львова, 9% (8 осіб) - мешканці м. Червонограда, по 5,5% (по 5 осіб) мешканці м. Дрогобича, по 5% (по 4 особи) Стрия, Жовківського, Самбірського, Пустомитівського району. Не зареєстровано летальних випадків внаслідок захворювання грипом лише в м.Моршині, Бродівському, Золочівському районах.
Майже 45% летальних випадків від грипу та його ускладнень відбулося в ЦРЛ і ЦМЛ Львівської області. Зокрема 19% втрат припадає на Червоноградську МЛ і Дрогобицьку міську лікарні №1. В обласних мед закладах померло під час епідемії від ускладнень грипу 23 пацієнти, що становить 29% від усіх випадків смерті, з них найбільше (13 осіб) померло в РФПЦ, де концентрувались найважчі пацієнти з атиповими пневмоніями. 17 пацієнтів загинуло в ЛПЗ м.Львова, що становить 19% від усіх летальних випадків (найбільше в КЛШМД – 10 осіб).
Аналіз летальності засвідчив, що у більшості випадків мав місце стрімкий (в окремих спостереженнях – блискавичний) перебіг захворювання, тотальне ураження легеневої тканини, що приводило до критичної дихальної недостатності з розвитком поліорганної недостатності.