На Львівщині за п'ять років планують створити сім регіональних полігонів ТПВ
Львівська облрада ухвалила стратегію поводження зі сміттям на Львівщині до 2030 року
Депутати Львівської обласної ради ухвалили Стратегію управління відходами у Львівській області до 2030 року, яка передбачає системe комплексного управління збором, вивезенням, утилізацією та переробкою побутових відходів та реорганізацію сміттєзвалищ на Львівщині.
«Після того, як на Львівщині сталася криза з вивезенням сміття внаслідок трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі, виникла необхідність терміново розробити нову систему організації управління відходами на території області. Така робота розпочалася ще на початку року. Опісля з міського на обласний рівень перейшла функція управління відходами. Також очікувалося прийняття національної стратегії поводження з ТПВ. Ухвалена обласною радою Стратегія управління відходами – це досить ґрунтовний документ, який розписаний в термінах і переліках заходів, передбачає конкретні шляхи реалізації та кластерний підхід», – зазначив перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус.
На Львівщині є 20 діючих стаціонарних сміттєзвалищах, загальною площею 116,77 га. На них накопичено понад 4 млн тонн ТПВ, середній відсоток заповнення звалищ – 70%. Крім цього виявлено 154 стихійні звалища, загальною площею 133 га. Найбільше їх зафіксували у Бродівському, Золочівському та Радехівському районах.
Карта діючих санкціонованих сміттєзвалищ на Львівщині
Для зменшення негативного впливу на довкілля планується здійснити рекультивацію та закриття більшості сміттєзвалищ в області. Відповідно до ухваленої стратегії, до 2022 року мають організувати сім регіональних полігонів захоронення ТПВ. На них мають встановити лінії для сортування сміття. Також ці полігони мають бути обладнані системами дегазації з виробництвом електроенергії, та системами відведення та очищення інфільтрату. Конкретних місць для їх створення наразі не визначено.
На Львівщині планують організувати сім регіональних полігонів ТПВ
Документом передбачено забезпечити якісний рівень надання послуг з централізованого збору та вивезення ТПВ у всіх населених пунктах області. Для цього розроблятимуть логістичні схеми вивезення ТПВ з населених пунктів. У всіх населених пунктах мають затвердити схеми санітарної очистки. Також проводитиметься закупівля спецтехніки, нових контейнерів, а підприємства, яка, що здійснюватимуть централізований збір ТПВ визначатимуть на конкурсних засадах.
Стратегією також передбачено поширити роздільний збір сміття на усі населені пункти Львівщини. На сьогодні роздільний збір здійснюють у 70 населених пункта, ним охоплено лише 31.5% населення. У 2018 році заплановано охопити роздільним збором ще 10 міст, 24 селища міського типу та 376 сіл з населенням більше 500 осіб. В наступні роки заплановано поступово охоплювати послугою населені пункти з чисельністю мешканців 200 осіб та менше.
Окрім цього, очікується, що завдяки роздільному збору та покращенню діяльності підприємств, які обслуговуватимуть полігони, переробка сміття на вторинну сировину зросте до 30%.
Перелік заходів з реалізації стратегії у 2018 році мають намір затвердити до березня наступного року.
Як інформував ZAXID.NET, Львівська міськрада визначила нове місце для будівництва сміттєпереробного заводу - поблизу очисних споруд «Львівводоканалу» на вул. Пластовій.