На Львівщині занепокоєні через призначення молодих керівників районів
Молоді чи недосвідчені?
Городоцький район очолив 24-річний вчитель хімії, а Жовківську РДА - трохи старший політолог. Громадськість стурбована: новоспечені голови адміністрації не мають належного досвіду та освіти, а відтак, швидше стали управлінцями за політичною квотою, аніж за управлінськими якостями.
У Львові активісти вимагали відставки губернатора Ірини Сех, в тому числі і через її кадрові призначення.
Нового голову райдержадміністрації у Жовкві місяць тому зустрічали пікетом. Люди невдоволені новопризначеним 28-річним свободівцем Богданом Юрдигою. Зараз пристрасті вже дещо вщухли. Адміністрацію ніхто не пікетує, працівники відомства звикли до нового керівника. Богдан Юрдига раніше працював заступником голови районної ради, каже, саме цей досвід дозволяє йому швидше вникнути в ситуацію.
Кандидатуру Андрія Хамика в Городку на посаду керівника району обрали на народному віче. Днями йому виповнилось 24. За освітою магістр хімії, працював вчителем у школі та методистом у відділі освіти. Розвиває в районі молодіжну організацію "Сокіл", в часи Євромайдану очолював координаційний штаб спротиву. У самому Городку збентежених львів'ян не розуміють. Молодий, на їхню думку, значить чесний, креативний, має бажання вчитись.
Фахівці в галузі місцевого самоврядування, до молодих управлінців ставляться скептично. Мовляв, конкретні випадки не вписуються в межі Законів України, де зазначається, що службовець повинен мати відповідну освіту та професійну підготовку. По-друге, аби обіймати таку посаду потрібен саме життєвий досвід.
Це не шанс молоді заявити про себе, а банальний приклад відбору на посади за партійною квотою, де найбільше цінують далеко не професійні якості, - впевнені політологи. Експерти сходяться на думці: після виборів Президента, вертикаль державної влади може повністю змінитись. Торкнеться це і голів районів.