На Львівщині змушені працювати 70-річні лікарі. Молодь не хоче йти в село
Депутати Стрийської районної ради затвердили Програму розвитку сімейної медицини на 2008-2011 роки. В її основі - реорганізація сільських лікарських амбулаторій в амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Про це повідомив власкор ZAXID.NET у Стрийському районі.
Сьогодні у Стрийському районі є 11 амбулаторій, з них 4 сільські лікарські амбулаторії, які й будуть реорганізовувати. У п’яти селах з населенням більше 500 осіб та 15 селах з населенням понад тисячу мешканців взагалі немає фельдшерсько-акушерських пунктів. Тут в першу чергу будуть створюватися амбулаторії сімейної медицини.
На думку головного лікаря Стрийської центральної районної лікарні Богдана Вишинського, первинна медико-санітарна допомога на засадах сімейної медицини є найдешевшою для держави у плані затрат на надання медичної допомоги. Базується вона, насамперед, на профілактиці.
Фінансуватися програма на Стрийщині буде з бюджетів двох рівнів: місцевого і державного. Передбачається до 2011 року на сімейну медицину скеровувати не менше 25 відсотків коштів від загальних обсягів фінансування охорони здоров’я району. Придбання медичного обладнання та санітарного автотранспорту буде здійснюватися з державної казни.
Щодо кадрового питання, то на сьогодні на Стрийщині у деяких сільських медичних закладах працюють 60-70-річні лікарі, молодь через низьку зарплату та відсутність житла й соціальних гарантій не хоче йти працювати в сільські амбулаторії.