На львівських ринках розпочалися рейди на продавців первоцвітів
Працівники Держекоінспекції шукають продавців первоцвітів та виписують їм протоколи про порушення
До теми
Працівники Держекоінспекції вже другий день шукають на ринках та біля магазинів браконьєрів весняних квітів. Порушникам, якщо ті мають паспорт, виписують протокол та просять покинути місце торгівлі.
Шукати порушників закону на ринку «Шувар» разом із Держекоінспекцією вирушила журналістка Головних новин Львова.
Тут жінок із первоцвітами чимало. Багато із букетиками білих дзвіночків. Це – первоцвіт весняний. Ані його, ані підсніжники, крокуси чи конвалії зривати не можна. Бо ці квіти занесені у Червону книгу України.
Пані Оксана свої квіточки до Львова привезла з Миколаївського району. Продає по 20 грн за букет.
«Із городу зірвали, багато не маємо – росте на городі кругом. А до лісу зайдете, то його купа взагалі. Рветься воно легко: смикаєш і воно висмикується. Ніякої там великої шкоди нема, просто ви не знаєте», – розповідає продавчиня підсніжників Оксана.
Усі жінки заплатили за місце торгівлі, мають навіть квитанцію.
«Фактично десь адміністрація дозволяє торгівлю на місці. Нам ніхто нічого не сказав. Зараз процедура буде наступним чином проходити: ми вас доставляємо в Сихівський райвідділ поліції, вони встановлять вашу особу», – каже працівник Держекоінспекції.
Зовсім поруч – плантація підсніжників у багажнику автомобіля. Чоловік напередодні 8 березня хотів підзаробити. Він двічі порушив закон. Вперше, коли купив первоцвіти, і вдруге, коли хотів їх продати. Тепер на нього складають протокол. Працівники нарахували 92 букети.
«Вирішив заробити трошки. Дивіться, що твориться: роботи нема, нічого нема. Більше так не буду», – каже чоловік.
За три години рейду працівники Держекоінспекції склали 5 протоколів. Далі справа за районними судами, де проживають порушники.
«Стаття 88 ч. 2, по якій ми складали протоколи, передбачає відповідальність у вигляді штрафу – від 1700 до 3625 грн», – говорить начальник відділу оперативного контролю Держекоінспекції Микола Барабаш.
«Я стараюся вибирати пенсіонерів, це соціально незахищені верстви, яким допомагаю хоча б у такий спосіб», – пояснює Роман, який за три букети заплатив 45 грн. Знає, що первоцвіти під забороною, але хотів допомогти.
У Держекоінспекції вважають, що рейди не допоможуть, допоки не зміниться свідомість у людей. Адже попит породжує пропозицію і продавці, тільки-но квіти з’являються, йдуть із ними на ринки.
До слова, перші весняні квіти до Червоної книги внесли ще на початку 80 рр. Відтоді науковці не переглядали цього списку.