Сьогодні, 11 березня, санепідемстанція, ветеринарна служба, міліція та львівські чиновники провели рейд на Привокзальному ринку.
Вони виявили, що торговці транспортують м'ясо у звичайних непристосованих для цього автівках, а риба та курятина узагалі не свіжі.
«Я зарізала вдома свиню. Все свіженьке, чистеньке, застелила машину клейонкою, а зверху – накрила простинею. Привезла на ринок. Які санітарні норми? А як я маю це м'ясо везти? Коли забивали свиню, ветеринар перевірив якість м'яса, тут на ринку знову перевірятимуть. Все свіженьке», - наголосила пані Леся, яка торгує м'ясом.
Втім, у санітарно-епідеміологічній станції констатують, що такі умови далекі від гігієнічних: м'ясо можна перевозити лише у спецавтах з холодильниками, а водії повинні мати довідку, що здорові.
«Є санітарні правила, які передбачають, що кожен, хто займається транспортування і реалізацією харчових продуктів, має ознайомитися з правилами. Ми надаємо консультації, якщо до нас хтось звертається. Також ці правила можна знайти в Інтернеті», - пояснила головний спеціаліст СЕС у Франківському районі Ольга Богуславець.
Щоправда, ті, хто має перевіряти якість продукції, самі дуже часто дивляться на це крізь пальці. У санепідемстанції кивають на ветеринарну службу, а ветеринари – на СЕС.
У лабораторії Привокзального м'ясо лежить і на столах, і на підлозі у мішках. Однак лікар запевняє, що уся продукція свіжа, якісна і транспортується за нормами.
«М'ясо перевозиться у нормальних санітарно-гігієнічних умовах. Ми ретельно перевіряємо його якість. Фактично проводимо вже повторну перевірку, бо кожен підприємець мусить мати довідку від ветеринара, видану одразу після забою тварини», - зауважила ветеринарний лікар Привокзального ринку Мар'яна Половинко.
За її словами, неякісної продукції на базарі майже не трапляється. Натомість, торговці заперечують.
«Ідіть подивіться, яку рибу продають у кіосках на вулиці. Вони усе перемивають, аби приховати запах. Печінка взагалі зелена», - обурюється пані Зоряна, яка торгує м'ясом.
На вулиці у першому ж кіоску виявили ящики з напіврозмороженою рибою та задубілим курячим філе. Ветеринар каже, що ще не встигла сюди дійти, але згодом обов'язково перевірить ці продукти.
На Привокзальному ринку ситуація показова, але не виняткова. «Особливо перед святами на всіх ринках буває така ситуація, коли суттєво збільшується кількість торговців і не всі ринки можуть забезпечити належні умови для продажу продуктів харчування. Вони порушують норми транспортування, норми зберігання», - констатує заступник головного державного інспектора ветеринарної медицини у Львові Тарас Бурий.
За минулий рік у Львові з ринків та магазинів вилучили 60 тонн неякісних продуктів, а скільки потрапило на столи львів'ян через недогляд відповідних служб, підрахувати неможливо.