На Рівненщині розроблено нову систему для розслідування крадіжок авто
Працівники відділу інформаційних технологій УМВС в Рівненській області розробили систему «Армор», яка дозволяє за лічені хвилини перевірити всі дані про авто та встановити особу його власника.
Як повідомили ZAXID.NET у ВЗГ УМВС у Рівненській області, вся перевірка займе не більше п’яти хвилин. За цією базою даних можна й з’ясувати, чи є водій злісним порушником. У програмі є дані про будь-якого українця, можна відразу дізнатися все про нього: місце проживання, дату народження та навіть переглянути фото. „Армор” дозволяє з’ясувати, чи розшукують того, кого перевіряють, за якийсь злочин. Також з допомогою системи стане простіше розшукувати викрадені речі, що мають номерний знак заводу-виробника, включно з мобільними телефонами, вписавши у програму їх IMEI.
Процедуру перевірки правоохоронці втілюватимуть на основі статті 11 Закону України «Про міліцію», відповідно до якої створений наказ МВС України «Про заходи щодо вдосконалення охорони громадського порядку». У додатку до наказу (пункт 6.3) зазначено, що співробітники міліції мають право перевіряти у затриманих за адмінправопорушення код ІМЕІ. Наділені такими повноваженнями і співробітники патрульної служби.
«Ця інтегрована інформаційно-пошукова система, що містить усі бази даних, переноситься на ноутбуки, які використовуватимуть інспектори дорожньо-патрульної служби та ДАІ, - розповідає начальник управління УМВС України в Рівненській області Олег Сало. – У базі є дані з усієї України, Інтерполу тощо. Тут є інформація з розшуку викрадених речей, злочинців, безслідно зниклих осіб, викрадених автомототранспортних засобів, агрегатів, документів. Працівники ДАІ можуть поглянути на таку інформацію, як несплата штрафних санкцій учасниками дорожнього руху».
Упровадження такої системи відбулося за ініціативи начальника відділу інформаційних технологій УМВС в Рівненській області підполковника міліції Володимира Перетятка. «Ця система розроблена працівниками нашого відділу. Нам вдалося зекономити чимало бюджетних коштів, тому що не довелося наймати для цього сторонніх програмістів. На розробку програми пішло півтора місяця. Вартість однієї системи становить майже чотири тисячі гривень. Нині в правоохоронців Рівненщини є 25 ноутбуків, підключених до цієї системи, у майбутньому буде до 50», – розповів правоохоронець.