На Рівненщині шитимуть медодяг для європейських клінік
В райцентрі Гоща, що на Рівненщині, сьогодні, 12 лютого, розпочала роботу єдина в Україні фабрика з пошиття одноразового медичного одягу.
Використання одноразового одягу зменшує ризик післяопераційних ускладнень на більше ніж три відсотки. Однак якщо такий одяг став звичним у світовій практиці, то в українській галузі охорони здоров’я він ще не диктує моди.
"Основна вимога виробництва – стерильність Тому готову продукцію – одноразові медичні халати, стерильні рукавички, шапочки, бахали та інше медичне приладдя, спочатку відправлятимуть туди, звідки прибуває на фабрику сировина – за кордон, до Європи" -, зауважив керівник проекту, португалець Мігель де Кунья.
Виробництво базується на принципі швидкісного розповсюдження. "Тож ми тут – для того, щоб показати, як можна вигідно не лише надсилати свою продукцію на ринки, а й знаходити постачальників і виробників. Тут присутні і якість, і технології, люди в Україні розуміють, що таке європейська якість. Тим часом конкурентна ціна є секретом успіху бізнесу. Тому на нашій продукції ми вказуємо: "Гарантовано: виготовлено в Європі", – цитує Мігеля де Кунью "Радіо Свобода".
Працівниці, які розпочали роботу на фабриці, пройшли навчальні швейні курси на базі центру зайнятості. Керівники цехів пройшли стажування у Португалії. Зарплата на фабриці становитиме не нижче 1200-1300 гривень.
Загальна сума капітальних вкладень у будівництво та закупівлю обладнання склала 7 мільйонів євро. Підприємство вироблятиме за рік чотири мільйони одиниць медичного одягу. Поки що на спеціалізованому обладнанні провідних фірм Німеччини, Японії та Франції шиють медичні халати.