На Тернопільщині зменшилася смертність новонароджених
У Тернопільській області за 2009 рік значно покращилася матеріально-технічна база неонатологічної служби. За 12 місяців 2009 року в Тернопільській області народилося (за даними ЦСУ) 12404 дітей. Показник перинатальної смертності зменшився до 9,0% (10,0% – в 2008 р.).
Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі Тернопільської ОДА, рання неонатальна смертність зменшилась до 4,0% (5,6% – в 2008р.), неонатальна смертність - до 4,8% (6,4% – в 2008р.). В ранньому неонатальному періоді померло 49 дітей (2008 р. – 68 дітей). В неонатальному періоді померло 59 дітей (2008 р. – 81 дитина).
Одним із факторів, які б вплинули на зменшення ранньої неонатальної смертності, є забезпечення медичних закладів сучасним обладнанням та висока кваліфікація кадрів. Потребує забезпечення неонатологами Підгаєцька, Кременецька ЦРЛ та Мельнице-Подільська лікарня.
«3 грудня 2009 року на базі обласного перинатального центру «Мати і дитина» Фонд Віктора Пінчука відкрив центр допомоги новонародженим «Колиски надії» в межах однойменної програми Фонду, що значно покращило матеріально-технічну базу для виходжування глибоко недоношених дітей», - повідомила на нараді начальника головного управління охорони здоров`я ТернОДА Богдана Ониськіва головний позаштатний спеціаліст-неонатолог головного управління охорони здоров`я ТернОДА Світлана Васьковець.
В окремому приміщенні оснащено автоматичну компресорну станцію, що повністю виключило негативні шумові впливи на маленьких пацієнтів відділу. Встановлене нове медичне обладнання високого класу у відділенні реанімації новонароджених дозволило не лише створити додаткові місця, а й запровадити новий вид дихальної підтримки (неінвазивна штучна вентиляція), надало ширші професійні можливості для надання невідкладної допомоги малюкам, наблизило її рівень до міжнародних стандартів. З іншого боку це вимагає постійного та довготривалого навчання лікарського та сестринського складу відділення.
Вимагає подальшого вдосконалення пренатальна ультразвукова діагностика, система медико-генетичних консультацій для своєчасного виявлення важких, несумісних з життям вроджених вад розвитку та їх своєчасна хірургічна корекція. Важливою проблемою є перинатальні інфекції, які тісно пов’язані із здоров’ям матері, наявністю у неї хронічних інфекцій, з ускладненнями вагітності та пологів.