На Василишина відкрили справу за хабарі ще у 2010 році

Стосовно затриманого у п’ятницю, 8 липня на хабарі заступника міністра охорони здоров’я Романа Василишина ще у 2010 році порушували кримінальну справу за вимагання 7,5 тисячі доларів за призначення на посаду хірурга в Олександрівській лікарні, заявив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Олег Мусій.

«Я знаю, що у 2010 році була кримінальна справа проти Василишина за те, що він вимагав з лікарів хабарі за призначення. Тоді лікар-хірург Коваленко заявив, що той вимагав з нього 7,5 тисячі доларів за влаштування на роботу. Це відома справа, яка, як завжди, закінчилася нічим. Зараз, можливо, піднімуть цю тему при розгляді справи проти Василишина і реально зможуть провести розслідування, чи дійсно був цей факт вимагання грошей», – сказав Мусій в ефірі «112 Україна», передає Укрінформ.

За його словами, Василишин – відома персона, яка весь час перебувала на державній службі, і до нього завжди було дуже багато претензій. Окрім того, нагадав Мусій, саме з Олександрівської лікарні, де головним лікарем був Василишин, 21 січня 2014 року викрали Ігоря Луценка та Юрія Вербицького, який потім загинув.

«Це відповідальність Яценюка і Квіташвілі за призначення такого штибу чиновників на посади заступників міністра. І, я думаю, що ланцюжок далі потрібно не замикати на панові Василишину, а розслідувати причину його призначення з боку Арсенія Петровича і пана Квіташвілі, і вони повинні за це відповісти», – вважає Мусій.

Відповідаючи на запитання, чи знав екс-міністр про існування в МОЗ схеми вимагання поборів від практикуючих лікарів за право проводити операції, Мусій зазначив, що це схема не Міністерства охорони здоров’я, бо воно до практикуючих лікарів не має жодного відношення, а «персонально пана Василишина, тому що він був головним лікарем Олександрівської лікарні і допуск чи недопуск, чи прийом на роботу був безпосередньо в його компетенції».

«Він просто залишив за собою цю корупційну схему, яку практикував, будучи головлікарем Олександрівської лікарні», – констатував Мусій.

Він додав, що посада заступника міністра також не впливає на кадрові призначення на місцях.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук