На виборах до чеського парламенту перемогли три партії з проросійськими поглядами

СвітВолодимир Пиріг, 21 жовтня 20174781

Підрахунок голосів на виборах в Чехії свідчить про різке падіння рейтингу правлячої соціал-демократичної партії, випливає з інформації порталу статистичного відомства Чехії, який публікує попередні результати виборів.

Після підрахунку 99,95% голосів соціал-демократи посідають шосте місце із результатом 7,27%. На попередніх виборах їх рейтинг перевищував 20%, зауважила «Європейська правда».

Лідером перегонів лишається партія ANO, заснована одним із найбагатших людей Чехії та колишнім міністром фінансів Андрієм Бабішем. Її рейтинг – 29,64%.

На другому місці (11,31%) – ODS, в основі ідеології якої лежить євроскептицизм.

Три подальші партії у рейтингу примітні тим, що їх члени не приховують проросійської спрямованості. Зокрема, третє місце за підсумками перегонів посіла Партія піратів Чехії (10,79%), що виступає проти обмеження громадянських прав. Серед пунктів їхньої програми – боротьба за вільніший доступ до інформації, за легалізацію легких наркотиків, проти засобів моніторингу за громадянами тощо. Окремі провідні члени партії мають відкрито проросійські погляди, зокрема – у питанні Донбасу.

На четвертому місці – праворадикальна SPD (10,67%), що не приховує зв'язків з РФ та, як стверджують чеські політичні оглядачі, має російське фінансування.

П'ята – комуністична партія Чехії (7,77%). Чеські комуністи є опонентами України – зокрема, вони тривалий час блокували ратифікацію Угоди про асоціацію.

В той же час посол України в Чехії Євген Перебийніс вважає, що попри такі результати Чехія залишиться проукраїнською.

Дипломат переконаний, що центром наступної урядової коаліції – якщо вона буде створена – стане партія ANO, яку очолює мільярдер Андрій Бабіш. ANO йшла на вибори з популістичними лозунгами, однак Перебийніс не вважає, що це свідчить про проблеми для України від нового уряду.

«Я не схильний демонізувати партію АНО. Хоча вона має дещо відмінний від багатьох інших партій погляд на функціонування ЄС, це доволі прагматична партія, багато з її членів підтримують Україну, в тому числі – чинний міністр оборони Чехії Мартін Стропніцкі, який нещодавно відвідував Київ. А отже, нам не слід драматизувати результати виборів», – наголосив посол в коментарі виданню..

Він також звернув увагу на те, що одна з відверто проросійських політсил – комуністична партія – втратить у новому парламенті майже половину мандатів у порівнянні з нинішнім скликанням.

«Несподіванкою став провал комуністичної партії , яка показала найгірший результат на 30 років, менше 8%», – зауважив дипломат.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук