На виборах мера Глухова перемагає нащадок давньої династії українських промисловців Терещенків
У Глухові Сумської області на виборах мера міста перемагає бізнесмен та нащадок роду українських промисловців і меценатів Мішель Терещенко.
«Згідно з попередніми результатами підрахунку голосів на 18 виборчих дільницях у Глухові, Мішель Терещенко впевнено перемагає з результатом - 64,58% (8414 осіб). Юрій Бурлака - 31,21% (4067 осіб). Явка склала - 53,57% (13 027 ос.)», - написала нардеп Ганна Гопко, яка спостерігала за виборами в місті.
Депутат Київської міської ради від фракції УДАР-«Солідарність» Олена Єскіна повідомила: «Мішель Терещенко впевнено перемагає по дільницям (співвідношення у порахованих ДВК в декілька разів більше ніж у конкурента - колишнього регіонала з «Волі народу»). Є лише одна спец. дільниця, де останній вибився в лідери - це психлікарня з кількістю виборців 8 осіб, де Бурлака отримав 100% підтримку, тобто всі 8 голосів».
Зазначимо, що Терещенко - самовисуванець, а його опонент Юрій Бурлака обіймав цю посаду з 2010 року і вважається ставлеником народного депутата, екс-регіонала Андрія Деркача.
Мішель Терещенко - бізнесмен, нащадок роду українських промисловців і меценатів Терещенків. Народився у Франції.
Терещенко вже 12 років живе в Україні і займається фермерством у Глухівському районі, обробляючи 3 тис. га землі. Також він заснував Фундацію спадщини Терещенків. Її завдання – підтримка поточної діяльності в будівлях, побудованих Терещенками в Києві та Глухові понад 100 років тому.
21 березня 2015 року Президент Петро Порошенко вручив Терещенку паспорт громадянина України.
Додамо, що дід Мішеля - Михайло Терещенко був одним з перших українських промислових магнатів. Свій величезний статок він, як і кілька поколінь його предків, зробив на виробництві цукру - і повністю втратив після більшовицької революції.
До 80% своїх прибутків сім’я Терещенків витрачала на благодійність та розвиток місцевої інфраструктури. Саме їм Київ завдячує такими закладами, як Київський політехнічний інститут, музей імені Богдана та Варвари Ханенків, «Охматдит», Володимирський собор, Перша гімназія, Консерваторія імені Чайковського, Історичний музей та Національний художній музей, Музей Шевченка, музей Російського мистецтва, Національна медична бібліотека та цілий ряд лікарень і притулків. Кілька десятків інфраструктурних об’єктів було побудовано й у Глухові - на батьківщині роду Терещенків.
У 1917 році Михайло Терещенко став одним із міністрів Тимчасового уряду Російської імперії, і після більшовицького перевороту був заарештований та позбавлений всього майна. Звільнившись за викуп, він залишив країну та емігрував до Фінляндії. Промандрувавши Європою, зрештою осів у Франції. Після еміграції Михайло знову зайнявся бізнесом та залишився українським благодійником - він створював притулки для українських емігрантів по всій Європі.