На Вінниччині розпочав роботу єдиний в Україні інклюзивний табір
Цього тижня на березі річки Південний Буг, біля села Бохоника у Вінницькій області розгорнувся єдиний в Україні інклюзивний наметовий табір, де відпочивають молоді люди з інвалідністю та без неї. Про це інформує газета «День».
Як зазначається, табір почав свою роботу у середу, 26 липня. Його учасниками стали понад півсотні молодих людей, які приїхали зі Львова, Івано-Франківська, Сум, Харкова, Дніпра та Вінниці. На думку організаторів, своєрідна табірна зміна, яка триватиме до кінця тижня, дозволить налагодити міжособистісні стосунки, а невимушена атмосфера сприятиме конструктивному діалогу та дозволить нівелювати стереотипи у сучасному суспільстві.
Організатори табору заявили, що програма перебування у таборі дуже насичена. Щодня проводиться щонайменше п’ять заходів: спільні ігри, майстер-класи, квести і тренінги. Всі учасники мають обов’язки по господарству - одні відповідають за харчування, інші - за прибирання.
«Від роботи тут ніхто не відмовляється, всі на рівних. Такі умови не просто зближають учасників, а дозволяють побути на місці один одного. Вчора, наприклад, ми проводи квест, під час якого люди без інвалідності виконували завдання із зав’язаними очима або на інвалідному візку, щоб можна було зрозуміти, наскільки важко людині з інвалідністю пересуватися, вона майже постійно потребує уваги й допомоги сторонніх», - прокоментувала події у таборі координатор Людмила Нецкіна.
За її словами, цікавими є мотиваційні тренінги, що вчать, як пережити нещастя, знайти вихід із проблемної ситуації. Також відбулася зустріч з українським спортсменом Антоном Дацко, який є неодноразовим призером Параолімпійських ігор.
Організатором таборування виступила громадська організація молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія» спільно з Фундацією регіональних ініціатив за фінансової підтримки Британської Ради в Україні, яка взяла на себе основні фінансові витрати. Також учасників підтримали спонсори та меценати, які забезпечили великі комфортні намети, зручні матраци та максимально доступні біотуалети.
«Внесок від учасників був символічним – по 100 гривень сплатили учасниками з інвалідність, по 240 – здорові молоді люди. Ці гроші в основному були витрачені на продукти харчування та гігієнічні засоби», - розказала голова ГО «Гармонія», уповноважена з прав людей з інвалідністю Раїса Панасюк.
Вона повідомила, що табір містить 17 наметів, хоча планувалося менше і додала, на наступний рік табір планують розширити, бо є багато охочих долучитися. За її словами Вінницький інклюзивний табір поки що єдиний в Україні, але організатори сподіваються, що такі табори вже незабаром запрацюють по всій Україні.