На Волині продовжується розбудова українсько-польської ділянки державного кордону
15 травня у Шацьку відбулося виїзне засідання української частини комісії з питань пунктів пропуску та прикордонної інфраструктури у рамках українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва, на якому розглядалося питання доцільності створення міжнародного автомобільного пункту пропуску "Адамчуки - Збереже". У засіданні взяв участь заступник голови обласної державної адміністрації Василь Дмитрук. Про це ZAXID.NET повідомили в Головному управлінні з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Волинської облдержадміністрації.
На 190-кілометровій ділянці українсько-польського державного кордону, що розділяє Волинську область та Люблінське воєводство, функціонують два міжнародних автомобільних пункти пропуску ("Ягодин - Дорогуськ" та "Устилуг - Зосін"), пропускна спроможність яких є недостатньою.
З урахуванням тенденцій сучасного розвитку міждержавних господарських зв’язків, а також керуючись прагненням наблизити технічну й технологічну оснащеність українсько-польського кордону до вимог і стандартів Євросоюзу, обласна державна адміністрація спільно з польськими партнерами виступила з ініціативою створення нового кордонного переходу "Адамчуки - Збереже" (Шацький район) для використання потужного рекреаційно-оздоровчого потенціалу суміжних природних парків України та Польщі.
Вже розроблено та погоджено генеральний план забудови села Адамчуки Грабовської сільської ради Шацького району, яким передбачено розташування пункту пропуску "Адамчуки - Збереже" пропускною спроможністю 600 автомобілів на добу, технічної та соціальної інфраструктури, сфери обслуговування та житлової забудови.
Вирішальним аргументом створення нового пункту пропуску є наявність Шацького національного природного парку з його мережею унікальних озер, цінними та збереженими практично в первозданному вигляді екологічними системами, які володіють значним рекреаційно-оздоровчим потенціалом. Незручності, пов’язані з необхідністю витрачати чимало часу на перетин кордону, не дозволяють використати унікальні можливості цієї заповідної території у повній мірі.
У ході роботи засідання його учасники внесли слушні пропозиції, взяли участь у дискусіях, результатом яких стануть конкретні рішення. Вони відповідатимуть інтересам громадян України та Республіки Польщі.