На Волині відкрилася виставка, присвячена Криму очима Лесі Українки та Агатангела Кримського
18 травня у Волинському краєзнавчому музеї відкрилася виставка "Студії з Криму. Леся Українка й Агатангел Кримський: осяяні Сходом. Експонати виставки, наданої Ялтинським історико-літературним музеєм і доповнені матеріалами з фондів Волинського краєзнавчого музею, дозволяють побачити Крим таким, яким його бачили Леся Українка й Агатангел Кримський, - два генії, народжені волинською землею, однолітки, поліглоти, поети. Про це ZAXID.NET повідомили в головному управлінні з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Волинської облдержадміністрації.
Виставка відкривається у рамках святкування 80-річчя Волинського краєзнавчого музею, 60-річчя Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки та 160-річчя від дня народження Олени Пчілки спочатку у Луцьку, згодом у с. Колодяжному. Вона є результатом багаторічної плідної співпраці Музею Лесі Українки в с. Колодяжне з Меморіальним музеєм Лесі Українки в Ялті, відділом Ялтинського об’єднаного історико-краєзнавчого музею АР Крим.
Крим - "країна світла і прозорої блакиті" - унікальна земля, храм природи, кліматичний курорт, де Леся Українка провела майже тисячу днів і ночей - три роки із сорока двох, відміряних їй долею. Вперше удвох з матір’ю Леся поїхала до Криму в липні 1890 року. Цей дивовижний край подарував їй чимало етнографічних вражень.
У творчій долі Агатангела Кримського велику роль зіграло його походження. Один із його предків був муллою і родичем кримськотатарського хана. "Без сходознавства неможливо зрозуміти історію і культуру України", - був переконаний Кримський. Він дуже любив Крим, часто відвідував землю своїх предків, історичні місця. Залишив цінні історичні нариси про Бахчисарай, Чуфут-Кале. Востаннє А. Кримський був у Криму влітку 1941 року.
18 травня - день, коли було проведено депортацію автохтонного населення Криму у 1944 році. Жменьку волелюбного народу, який мав свою історію, культуру, глибоке коріння в рідній землі, було розсіяно по неозорих просторах Сибіру, Казахстану, Далекого Сходу. Виставка присвячується і цьому дню. Вона свідчить - жоден народ незнищенний, поки живі свідки його історії - предмети матеріальної культури.
Виставка експонуватиметься до 15 червня, а з 20 червня до 1 вересня 2009 року у Музеї Лесі Українки в с. Колодяжне Ковельського району.