На Волині запровадили цілодобові онлайн-трансляції з храмів УПЦ(МП)
На Волині у Володимир-Волинській єпархії УПЦ (МП) започаткували цілодобові он-лайн трансляції з храмів.
Нещодавно веб-камера запрацювала у кафедральному соборі, що у Володимирі-Волинському. В Успенському Низкиницькому монастирі цілодобово за тим, що відбувається у храмі, можна спостерігати уже кілька місяців.
Священики кажуть, що таке нововведення дуже корисне для вірян, бо в такий спосіб послухати Боже слово можуть і прикуті до ліжка хворі, і парафіяни, що нині за кордоном, пишуть ВН.
«Поки що камери працюють у тестовому режимі, тож можуть виникати певні неполадки, – каже протодиякон Віктор Мартиненко. – Але ми стараємося відразу все виправити. Таке робимо першими в Україні. Бо, до прикладу, Києво-Печерська лавра транслює лише богослужіння, а ми ведемо цілодобову трансляцію. Можна о третій ночі зайти на наш сайт і «побувати» у храмі».
Ідея започаткувати такі онлайн-трансляції у храмах належить Вікторові Мартиненку. Священик заперечив тезу, що Інтернет – це зло і що такі онлайн-трансляції суперечать релігійним нормам.
«На такому можуть наполягати тільки вороги церкви, - каже він. – Здавна досягнення людства у першу чергу використовуються у церкві. До прикладу, коли тільки винайшли книгодрукування, першими книгами були Євангеліє і Біблія. Винаходи у будівництві застосовувалися для зведення храмів. Так і нині Інтернет слугує для проповіді Євангеліє».
Втім, додає священик, трансляція богослужіння в Інтернеті не заміняє самого богослужіння.
«Бо головне у ньому – причастя, – додає він. – Але нам пише багато людей і дякують за нагоду побувати на богослужінні, хоч і в онлайн-режимі».
У свято Всіх Святих Землі Волинської зафіксували рекорд відвідувань. Онлайн-трансляцію богослужінь того дня дивилися 32 тисячі користувачів у різних куточках світу, стверджує Віктор Мартиненко.