На Закарпатті кожна третя сім’я отримує один з видів соцдопомоги
З початку року на Закарпатті за отриманням субсидій звернулося 10 тисяч сімей. Загалом у області понад 290 тисяч пільговиків, що отримують різні види соцдопомоги. Кожна третя сім’я Закарпаття отримує один з видів соцдопомоги. Про це повідомив на прес-конференції Віктор Мацола, начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Закарпатської ОДА.
Як повідомляє кореспондент ZAXID.NET , за словами Віктора Мацоли, 13 тис. закарпатців отримали з початку року пільги на 50% оплату житла, телефонного зв’язку, проїзду у міському та приміському транспорті. Проте, що стосується субсидій, наразі їх отримує лише 2% від населення області. Для прикладу, у 1994-95-му роках правом на субсидію користувалися близько 20 % населення Закарпаття.
Як розповів Віктор Мацола, 14 липня цього року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову щодо посилення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг. Насамперед знижено поріг обов’язкової оплати житлово-комунальних послуг: з 15 до 10% сукупного доходу для сімей, які складаються з пенсіонерів, інвалідів і дітей віком до 18 років; з 20 до 15 % для всіх інших сімей, у складі яких є працездатні громадяни.
«Пенсійний фонд вже надіслав закарпатцям (непрацездатні сім’ї) 201 тис. листів з вкладеними пакетом документів: бланком заяви на отримання субсидій, формою заяви і декларації про доходи та із зразками їх правильного заповнення; адресою місцевого управління соцзахисту та конвертом для безкоштовної зворотної відправки, - коментує Віктор Мацола. - Документи необхідно заповнити та надіслати в управління соцзахисту. Що стосується родин у селах, які мають невеликі доходи, то їм надаватиметься адресна допомога для придбання скрапленого газу чи твердого палива».
Координатор проекту «Удосконалення системи соціальної допомоги в Закарпатській області» Юрій Воробець повідомив, що сьогодні переважна більшість міських і районних управлінь праці та соціального захисту перейшли на нову форму роботи за принципом „єдиного вікна”, що дозволяє отримати всі види соціальної допомоги за спрощеною процедурою. «Соцзабези радянської доби — це маленькі, тісні приміщення з постійними чергами, - каже Юрій Воробець. — Сьогодні створюємо всі умови для комфортного перебування в управліннях соцзахисту та швидкого оформлення документів».
За рахунок коштів проекту, який впроваджує Міністерство праці та соціальної політики України за підтримки Світового банку у 14 управліннях соцзахисту проведено ремонти, встановлено сучасну комп’ютерну та оргтехніку.