На Закарпатті утилізуватимуть сміття за європейськими нормами
Закарпаття обране пілотної територією у масштабному проекті Європейського Союзу з удосконалення управління відходами у кількох країнах Східної Європи. В області планують адаптувати європейські практики, що застосовуються у зборі та утилізації сміття. Через 3-4 роки, коли завершиться проект, область слугуватиме моделлю і для інших регіонів України.
Як розповів ZAXID.NET координатор проекту в Україні Олексій Ярошевич, новий проект не тільки сприятиме в інвентаризації наявних сміттєзвалищ та удосконаленні аналізу ситуації з відходами, а й допоможе виробити єдину стратегію їх утилізації та підготувати усі потрібні документи і пропозиції, щоб залучити до цієї сфери потужних інвесторів.
За словами керівника відділу A3, "Енергетика, транспорт і довкілля" (Представництво ЄС в Україні) Райна Ханса, сектор охорони навколишнього середовища є для ЄС одним із пріоритетних напрямів співпраці. Міжнародний експерт також відзначає, що проблеми із сміттям на Закарпатті нерідко долають масштаби області і навіть впливають на стосунки з сусідніми державами. Угорщина та Словаччина вже неодноразово представляли офіційні претензії України щодо, наприклад, засмічення транскордонних вод пет-пляшками і це, за словами учасників засідання, було взято до уваги при виборі Закарпаття як пілотної території проекту.
За інформацією представниці Міністерства ЖКГ України Людмили Дорошук, минулого року в Україні було зафіксовано понад 50 млн куб м відходів. Тільки 70% населення задіяне у зборі і утилізації цього сміття, а 30% взагалі ніяк не впливають на покращення стану поводження із відходами. У державі сортування сміття здійснюють 53 населені пункти. На Закарпатті це Ужгород, Берегово, село Лохово Мукачівського району та ще кілька інших. 7 населених пунктів в Україні мають сміттєсортувальні станції.