На Закарпатті відкрили санаторій, де лікують вином
Поблизу села Довге на Закарпатті запрацював ще один потужний туристично-оздоровчий комплекс – санаторій «Боржава». 4 лютого санаторій було освячено. Родзинкою для відпочивальників є лікувальні процедури із застосуванням закарпатського вина – це так звана винотерапія.
Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі Закарпатської ОДА, реконструкція "Боржави" тривала майже чотири роки. Загалом власник санаторію Олег Уваров вклав у реконструкцію понад 24 млн грн. Нині "Боржава" одночасно може прийняти понад 150 відпочивальників. Для цього облаштовано 70 номерів, збудовано невелике котеджне містечко. Заклад розрахований на відпочивальників з різними статком – в санаторії є 15 соціальних номерів та понад двадцять класу "люкс".
Профіль лікування – захворювання кишково-шлункового тракту та опорно-рухового апарату. До послуг відпочивальників запропоновано п’ять видів мінеральних вод. Родзинкою для відпочивальників є лікувальні процедури із застосуванням закарпатського вина – це так звана винотерапія. Нещодавно у структурі санаторію створена і конеферми, де для відпочиваючих відкрито школу верхової їзди. Тут їм пропонуються триденні курси їзди на конях.
Оздоровленню сприяє і цілий спектр сучасних медико-оздоровчих процедур, чудові умови проживання. На території санаторію облаштовано літній амфітеатр, сучасний конференц-зал тощо, що дозволить проводити тут культурницькі заходи. Як стверджує Олег Уваров, зацікавленість закладом зі сторони туристів надзвичайно висока – і в літній, і в зимовий сезон. До слова, завдяки новому санаторію хороший зиск має і Довжанська селищна рада: зростають надходження в бюджет, в санаторії працевлаштовано понад 100 осіб. Окрім того, санаторій активно долучається й до благодійництва.
Мережа санаторно-курортних, туристично-рекреаційних та готельних закладів Закарпаття нараховує 318 об’єктів. На сьогодні в області одночасно можна розмістити понад 21 тисячу осіб. Збільшується і кількість санаторіїв: нині їх в області є 32, де одночасно можуть пройти курс оздоровлення 4,5 тисячі осіб. Цього року планується ввести в експлуатацію ще два великі санаторні комплекси "Сойми" на Міжгірщині та "Деренівська купіль" в Ужгородському районі.