На Закарпатті відстежують загрозу паводків в онлайн-режимі
У Тячеві Закарпатської області в рамках проекту, фінансованого ЄС, запрацював інформаційний протипаводковий центр, де фахівці в режимі онлайн відстежують стан річок. Дані надходять і від угорських колег.
Міжнародний проект захисту від паводків почали запроваджувати ще десять років тому. За цей час на річках Закарпаття встановили 43 автоматизовані станції стеження за станом річок, розповідає Віктор Дуркот, начальник відділу експлуатації протипаводкової системи "Тиса".
Якщо раніше, на спеціально визначених постах, за рівнем води та її температурою стежили люди, то тепер збір інформації повністю автоматизований. До всього ж, дані зчитуються кожні дві години, а не двічі на добу. На такий самий режим збору інформації перейшла й Угорщина, повідомляє Німецька хвиля.
Всі дані надходять до центральної бази. Досі доступ до неї з українського боку мали тільки в Ужгороді. Тепер показники в режимі онлайн стали доступними і в Тячеві, де фіксують найбільш часті та руйнівні паводки. Така мобільність дозволяє швидше реагувати на можливу загрозу.
База містить не тільки інформацію про стан річок, а й супутникові знімки території та метеорологічні дані. Це дозволяє з високою точність не тільки спрогнозувати, а й змоделювати можливі паводки. А отже, вчасно попередити людей про загрозу. До цієї системи вже почала приєднуватися Румунія. Зголосилися і словаки, з якими поки співпрацюють не в автоматизованому, а в телефонному режимі.