На Закарпатті виявили 94 гральні заклади без ліцензій
У вівторок, 12 травня, під головуванням заступника голови Закарпатської ОДА Володимира Гоблика відбулася координаційна нарада щодо впорядкування грального бізнесу на території області. На Закарпатті виявлено 94 гральні заклади, які діяли без відповідної ліцензії. Зафіксовано низку інших порушень: у багатьох закладах відсутні торговельні патенти на гральні автомати, власники більшості залів без будь-яких погоджень з органами місцевого самоврядування встановили цілодобовий режим роботи, у багатьох закладах порушують фінансову дисципліну, тобто податки сплачують несповна. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Закарпатської ОДА.
За словами начальника управління розвитку підприємництва і ринкових відносин Владислав Міца, на сьогодні на території області працюють 36 суб’єктів підприємницької діяльності грального бізнесу, і з них тільки 8 - закарпатські. Офіційно в області працюють 346 залів ігрових автоматів. Робочі групи, які працювали на місцях, теж виявили численні порушення. Так, на Іршавщині з розважальних закладів вилучено 14 гральних автоматів. На Свалявщині через порушення правил пожежної безпеки призупинено експлуатацію 3, на Рахівщині з тієї ж причини - 4 заклади. На Ужгородщині порушення протипожежного стану виявлено на 18 об’єктах. А минулих вихідних за недотримання протипожежних правил призупинено роботу ще 9 гральних закладів. Також активізовано роботу правоохоронних органів із вилучення автоматів, які не мають відповідних дозволів. Загалом за І квартал цього року підрозділами органів внутрішніх справ вилучено 30 гральних автоматів.
Учасники наради відзначали, що одним із найбільш актуальних проблемних питань у сфері грального бізнесу є лояльна законодавча база.
Саме тому, як повідомив перший заступник голови обласної ради Михайло Мартин, обласна рада, враховуючи практичний досвід проведених робочими групами перевірок та з метою зменшення соціальної напруги в суспільстві, звернеться до центральних органів влади з вимогою законодавчо впорядкувати діяльність грального бізнесу в країні.
Також на нараді йшлося про те, що комісія створена на виконання доручення Глави держави й надалі працюватиме в посиленому режимі, а суб’єктів грального бізнесу, які порушують законодавство, будуть притягувати до відповідальності. Чергову координаційну нараду, вже розширену, наступного разу планують провести за участі і представників гральної індустрії.