На Закарпатті зафіксовано вже шостий випадок отруєння грибами, серед них - смерть дитини
Упродовж року на Закарпатті грибами отруїлося 6 людей, з яких двоє - діти однієї родини‚ що на Мукачівщині. Молодша‚ 6-річна дівчинка‚ через чотири дні після отруєння померла. 13 жовтня через вживання грибів на лікарняному ліжку опинився і 44-річний мешканець села Мужієво, що на Берегівщині. В управлінні МНС застерігають бути уважними під час вживання грибів, адже отруїтися можна навіть їстівними, - інформує кореспондент ZAXID.NET в Ужгороді.
Отруйні речовини містяться в таких грибах, як піддубники й говорушки, але вони не викликають отруєння, оскільки не розчиняються в шлунково-кишковому тракті людини. Проте якщо страви з цих грибів уживати разом з алкоголем, який розчиняє токсини, симптоми отруєння виникають відразу.
Отруїтися можна і цілком їстівними грибами, оскільки вони швидко псуються. В старих продуктах нагромаджуються речовини розкладу білків, які можуть викликати отруєння. Ось чому перерослі, в’ялі, червиві, запліснявілі гриби збирати не можна, роз’яснюють в УМНС.
Для Закарпаття найбільш характерним є отруєння грибами, зібраними в екологічно забруднених місцях. На узбіччях доріг, поблизу навіть непрацюючих промислових підприємств, їстівні гриби здатні набувати ознак отруйних.
Фахівці також не рекомендують їсти консервовані в домашніх умовах грибів. У консерви можуть потрапити спори ботулінуса, який десятками років зберігається в ґрунті, має властивість витримувати кип’ятіння протягом 3 годин. Теплова обробка в умовах домашнього консервування не знищує мікроба.
Найбільш небезпечні гриби для дітей. Легких випадків отруєнь не буває. Зі 100 отруєних грибами дітей: 5-6 гине, а 25-30 стають інвалідами на все життя.
В МНС також нагадують, що при перших ознаках отруєння слід негайно звернутися за медичною допомогою. Однак до приходу лікаря хворому треба прикласти до живота і ніг грілки. Щоб не допустити активного всмоктування отрути в організм, треба якнайшвидше промити шлунок: дати випити хворому 3-4 склянки підсоленої води (або блідо-рожевого розчину марганцівки), викликати блювоту. Процедуру повторювати декілька разів. Коли промивні води стануть чистими, дати активоване вугілля (4-5 пігулок). Після цього рекомендується напоїти хворого міцним чаєм, кавою.