На Золочівщині перепоховали останки жертв війни Другої світової

Відлуння війни

Головні новини за 22 липняНовини Львова, 22 липня 2013, 20:58 713 0

На Золочівщині перепоховали останки вісьмох вояків різних армій, які загинули в боях улітку 1944. А Члени товариства "Пам’ять" вже традиційно відтворили останній бій у Бродівському оточенні.

Вони воювали по різні боки барикад - а нині знайшли спочинок на військовому кладовищі проблизу Золочева.

Хто були ще п’ятеро - двоє у формі червоної армії, а троє - у німецьких мундирах, ніколи не дізнаємось - ідентифікаторів біля них не було. Усі вони загинули тут, у так званому бродівському котлі. Тоді 13 німецький армійський корпус опинився в оточенні.

Відтворити останній бій у Бродівському оточенні, який відбувався 22 липня 1944 року між селами Червоне та Ясенівці, з'їхалися реконструктори з різних міст. Поміж дорослих, і юні вояки. Адже діти теж воювали.

Усі на позиціях - бій починається.
Бій завзято підтримують глядачі.

А усі історичні тонкощі знають навіть діти. Вболівають за своїх
Пан Зенон про бій знає не з реконструкцій.

Він, 17- річним юнаком був серед тих дивізійників "Галичина" , хто у 44 потрапили до Бродівського котла. Тут воював, тут потрапив у полон, тут втратив рідного брата.А на нинішнє відтворення поглядає з посмішкою.

Після півгодинного бою - у реконструкторів враження мов від справжньої сутички.

Якщо ж після відтворення у глядачів залишиться не лише фото на згадку, а й бажання відкрити історичні книжки, аби більше дізнатися про події війни , свою місію реконструктори вважатимуть виконаною.
 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук