НАБУ оприлюднило відео- та аудіодокази у справі про незаконне збагачення нардепа Дейдея

У НАБУ впевнені, що доказів достатньо для позбавлення парламентаря недоторканості

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура, які здійснюють досудове розслідування у провадженні за фактом незаконного збагачення народного депутата Євгена Дейдея, категорично не погоджуються з оцінкою членів регламентного комітету Верховної Ради відносно подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата. Про це йдеться у спільній заяві двох відомств.

Парламентарі назвали цей документ «недостатньо обґрунтованим, невмотивованим» та таким, що «не містить конкретних фактів».

За словами правоохоронців, «уся доказова база, здобута детективами НАБУ у законний спосіб під процесуальним керівництвом прокурорів САП, є цілком достатньою для прийняття рішення про зняття з парламентаря депутатської недоторканості».

Під час засідання 3 липня членам регламентного комітету були продемонстровані фрагменти відео допиту одного зі свідків, аудіозаписи телефонних розмов окремих осіб, а також детальна схема аналізу структури доходів та витрат Євгена Дейдея і його дружини.

Стенограма телефонних розмов у провадженні щодо незаконного збагачення Є.Дейдея

«Розслідування за фактом незаконного збагачення Євгена Дейдея було розпочато у листопаді 2016 року. В ході досудового розслідування на підставі аналізу електронних декларацій народного обранця, було встановлено, що Євген Дейдей у 2015-2016 рр. набув у власність нерухоме майно та транспортні засоби, вартість яких значно перевищує його офіційні доходи та доходи членів його родини», – йдеться у заяві НАБУ та САП.

Правоохоронці наголосили, що згідно з інформацією, отриманою від Державної фіскальної служби, сукупний дохід Євгена Дейдея за період з червня 2009 до кінця грудня 2016 року склав 241 тис. грн. Його дружина за період з 14 вересня 2007 по 31 грудня 2016 отримала сукупний дохід в розмірі 1 млн 198 тис. грн. Таким чином, упевнені слідчі, документально підтверджений сукупний дохід подружжя Дейдеїв за період з 14.09.2007 по 31.12.2016 склав 1 млн 440 тис. грн.

«Однак це не завадило народному депутатові та його дружині у період 2015-2016 рр набути у спільну сумісну власність лише офіційно підтверджених активів на суму 6 млн 133 тис. грн., що більш ніж у 4 рази перевищує сукупний дохід сім’ї за весь період отримання доходів», – йдеться у заяві.

Інфографіка НАБУ

Відповідно до електронних декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави, поданих Євгеном Дейдеєм за 2015-й та 2016-й роки, останній вказав, що його дружина має фінансові зобов’язання перед підприємцем Ігорем Лінчевським в сумі 3 млн 500 тис. грн, що могло б частково пояснити спосіб життя та статки народного депутата, стверджують правоохоронці.

«Натомість під час допиту в якості свідка пан Лінчевський не зміг дати чітких відповідей на запитання, де, коли, за яких обставин передавав позичені кошти дружині нардепа або йому самому. Попри значну суму позики бізнесмен сказав, що письмової угоди між ним та іншою стороною не було. При цьому результати негласних слідчих дій, що здійснювалися стосовно підприємця Ігоря Лінчевського, спростовують показання цього свідка. У телефонних розмовах він радився з іншими особами, якими мають бути його відповіді детективам НАБУ. Таким чином, досудовим розслідуванням встановлено, що вірогідно жоден договір позики між дружиною нардепа Дейдея та Ігорем Лінчевським не укладався, а вказана сума коштів не передавалася», – повідомили в НАБУ і САП.

Відеозапис допиту свідка Лінчевського

Навіть за умови, що позика відбулася, її сума все одно повністю не покриває всі витрати подружжя Дейдеїв, певні слідчі.

Як відомо, Генеральна прокуратура просить Верховну Раду дати згоду на притягнення до кримінальної відповідальності нардепа від «Народного фронту» Євгена Дейдея за підозрою у правопорушенні за ч. 3 ст. 368-2 КК України - «незаконне збагачення». Дейдей підозрюється у набутті у власність активів у значному розмірі, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами, а також у передачі активів іншій особі. Сам нардеп звинувачення відкидає, називаючи їх «політичним піаром грузинської групи».

Як відомо, Юрій Луценко повідомив, що Генеральна прокуратура підготувала подання до парламенту на дання згоди на притягнення до відповідальності народних депутатів. Комітет Верховної Ради з питань регламенту та депутатської етики планує цього тижня провести п’ять засідань, на яких буде розглянуто питання щодо зняття депутатської недоторканності з народних депутатів Євгена Дейдея, Олеся Довгого, Андрія Лозового, Максима Полякова, Борислава Розенблата для притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук