НАБУ знайшло порушення в купівлі квартири Сергієм Лещенком

Директор НАБУ Артем Ситник розповів, з яких джерел Лещенко взяв гроші на купівлю житла

Сергій Лещенко

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) провело перевірку купівлі елітного житла нардепом Сергієм Лещенком, її результати у понеділок, 19 вересня, оголосив директор Бюро Артем Ситник.

За його словами, які наводить ТСН, у НАБУ немає питань щодо ціни та спроможності її заплатити, адже офіційні статки позичальниці Лещенка Олени Притули, яка є керівником інтернет-видання «Українська правда», та його дівчини Анастасії Топольської дозволяли внести суми, про які розповідав нардеп. Водночас з рахунку матері Лещенка було знято суму в еквіваленті близько 78 тисяч доларів, що відповідає заявленій депутатом інформації. НАБУ нардеп пояснив, що мати була фактично тримачем рахунку, але кошти були його.

Водночас Антикорупційне бюро знайшло адміністративні правопорушення, вчинені у процесі купівлі. По-перше – нардеп не міг брати безвідсотковий кредит у керівника «Української правди», як це вказано в угоді між Притулою та Лещенком на десять років, оскільки це вважається подарунком. Гроші він міг взяти лише під відсоток не нижчий облікової ставки НБУ, тобто на нинішній момент – 15%.

«Цей договір є безвідсотковим і підписаний на 10 років. З огляду на те, що на кредитному ринку України відсутні реальні можливості для отримання безвідсоткових кредитів, а найнижчим орієнтиром для кредитних ставок є облікова ставка НБУ 15%, існують ознаки можливості отримання народним депутатом Лещенком вигоди у вигляді безпроцентної позики, який не є загальнодоступною послугою. Орієнтовна сума вигоди становить 188 тисяч гривень у 2016 році, якщо вважати за ставкою НБУ, і 565 тис. грн кожного наступного року. На нашу думку, такі дії підпадають під ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 172-5 КпАП», – подає тлумачення Ситника LB.ua.

Друге адміністративне порушення НАБУ побачило у тому, що Лещенко у деклараціях не показував статки матері, хоча вони, згідно з заявленою інформацією, прописані та проживають у одній квартирі.

Притягнути Лещенка до адміністративної відповідальності НАБУ не може, оскільки такий тип порушень перебуває у підслідності національного агентства з запобігання корупції (НАЗК). Відтак Ситник пообіцяв передати результати перевірки до цього агентства.

За словами Ситника, загалом гроші в сумі 7,550 млн грн на придбання елітної нерухомості в центрі Києва Лещенко взяв з чотирьох джерел – 3,770 млн гривень нардеп отримав як позику від власника «Української правди» Олени Притули, 1,988 млн грн Лещенко зняв з депозитів, оформлених на його матір, 150 тисяч гривень дала дівчина нардепа Анастасія Топольська, а 1,780 млн грн – це особисті заощадження Лещенка.

НАБУ також встановило, що Притула за період з 1 січня 2007 року по 30 червня 2016 року заробила 15,5 млн грн, передає InfoResist.

Нагадаємо,Нещодавно нардеп Сергій Лещенко став власником елітної нерухомості на вулиці Франка за 7,5 млн грн. В Мережі опублікували копію відомості з держреєстру майнових прав на нерухоме майно, у якій зазначено, що Лещенко купив квартиру площею 192 квадратних метри в серпні цього року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук