Начальник Червоноградського відділу ДАІ звинувачує активіста у посяганні на життя
Санкція статті передбачає довічне позбавлення волі
Начальник Червоноградського відділу ДАІ у Львівській області Володимир Притула, який, тікаючи від активістів «Дорожнього контролю», потрапив у ДТП, написав заяву в міліцію на одного з активістів Олександра Клімова, який переслідуючи посадовця, зафіксував на відео ДТП за його участю, повідомляє «Народний контроль». Санкція однієї зі статей передбачає довічне позбавлення волі.
Активісти переслідували Притулу від бару, маючи підозру, що він сів за кермо п’яний. Офіцер ДАІ тікав від них на великій швидкості у населеному пункті, аж доки рухаючись другорядною дорогою при виїзді на головну не спричинив ДТП. Після цього, залишивши автомобіль, він намагався втекти. Активісти наздогнали його та змусили повернутися на місце аварії.
Того ж дня начальника Червоноградського відділу ДАІ відсторонили від виконання службових обов’язків та призначили службове розслідування, яке проводить прокуратура Львівщини. Розслідування ще не завершене.
За словами речниці прокуратури Львівщини Мар’яни Гайовської, експертиза показала, що начальник Червоноградського відділу ДАІ у Львівській області Володимир Притула, який, тікаючи від активістів «Дорожнього контролю», грубо порушив ПДР та потрапив у ДТП, був тверезий.
«Згідно висновків медичного обстеження, яке він проходив у день ДТП, алкоголю в крові не виявили», – розповіла вона ZAXID.NET.
Як повідомила ZAXID.NET речниця МВС Львівщини Світлана Добровольська, відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 345, 348 ККУ, стосовно начальника Червоноградського відділу ДАІ були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 30 вересня. За її словами, слідчі досі вирішують питання про відкриття кримінального провадження. Про те, чи його відкриють буде відомо 13 жовтня ввечері.
Свою поведінку у заяві начальник ДАІ пояснює тим, що «був схвильований та переживав за своє життя». Він посилається на ст. 345 ККУ (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) та ст. 348 ККУ (посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця). Стаття 348 ККУ, як максимальне покарання, передбачає довічне позбавлення волі.
На думку Олександра Клімова, заява Притули – це помста за публікацію про скоєння «даівцем» ДТП у селищі Гірник Сокальського району 21 вересня 2015 року. Активіст уже подав заяву-заперечення на звинувачення Притули, у якій зазначає, що начальник ДАІ добре знав активістів та їх автомобіль.
«Володимир Притула знає мене впродовж двох років як активіста та журналіста, який висвітлює, зокрема, вчинення правопорушень, передбачених ст. 130 КупАП (керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння)», – зазначає Клімов у своїй заяві. Він також додає, що неодноразово бачився із начальником ДАІ на місцях ДТП.
Нагадаємо, ДТП за участю автомобіля Škoda Superb, за кермом якого був начальник ДАІ та BMW сталась близько 15:00 в селищі Гірник Червоноградського району. Під час ДТП ніхто серйозно не постраждав. Фактично, причиною ДТП стала втеча Притули від активістів «Дорожнього контролю», які виявили його в місцевому барі, де він, зі слів активістів, з колегами пив спиртне.
Притула виїхав на швидкості з другорядної дороги і зіткнувся з легковиком BMW. Після аварії винуватець ДТП намагався втекти, кинувши автомобіль на місці пригоди, та все-таки його затримали.