Над е-квитком досі працює робоча група, – Білоус
21 березня на ZAXID.NET відбулася чат-конференція з заступником начальника управління транспорту та зв'язку Львівської міської ради Андрієм Білоусом.
- Проблематично добратись зі Сихова до «Метро» зранку, а там ж працює багато людей. Чи планується якось вирішити це питання?
- Розглянемо це питання, ведеться робота з перевізником по комплектуванню маршруту №13 низькопідлоговими автобусами.
– Дякуємо за маршрут №7 на Сихів, але проблема досі не вирішена. В контексті цього запитання: чому б не зробити хоч одну кінцеву зупинку маршрутів, які їдуть в центр - десь в районі Шувару. Раніше там була кінцева маршруту №74 і він забирав велику частку людей, котрі вічно мусять тиснутись на сходах в маршрутках, що їдуть з «Санти Барбари». Чому б не відновити таку практику?
– Розглядалось питання саме щодо маршруту №7 з кінцевою коло кінотеатру Довженка. Але на цей момент працюємо по дотриманню розкладу руху водіями маршруту 4а. Коли він дотримується і автобуси не відправляються з кінцевої (на просп. Червоної Калини) за принципом «по наповненню», то проміжні зупинки ефективно обслуговуються.
- Яка ситуація із впровадженням е-квитка? Досі працює комісія чи впровадження тихо-мирно "придушили"? Якщо комісія досі працює, то коли і де можна побачити її звіт?
– Працює робоча група, яка складається з представників депутатського корпусу та виконавчих органів влади, запрошуються директори транспортних підприємств. Група збирається щотижня. Наразі перейшли до технічних питань.
- Коли нарешті у Львові буде введена система електронного квитка? Чому водіїв не зобов'язують в обов'язковому порядку видавати квитки усім, хто оплачує проїзд, бо зараз жодного контролю та обліку?
– Повністю згідний. На усіх зустрічах з перевізниками висуваємо це питання, але зламати таку багаторічну практику доволі важко. Стикаємося із сильним опором з боку водіїв навіть на нашому комунальному підприємстві. Щодо введення електронного квитка працює робоча група з представників депутатського корпусу та виконавчих органів влади, але все одно необхідне позитивне голосування депутатського корпусу після закінчення роботи групи.
– Чи курсує маршрут №1003 на Збиранку, чи він теж віртуальний, як і 1001? Як добиратися на цвинтар старшим людям? У неділю (18 березня) ми йшли пішки до вул. Щурата і ніякого автобуса не було. Маршрут не вигідний?
– Маршрут №1003 курсує, на ньому працює один автобус. Обслуговує маршрут на вимогу мешканців с. Збиранка ЛК АТП №1.
– Як працюєте з обласним управлінням транспорту – це співпраця чи протидія? Чому обласні перероблені «Мерседеси» ще досі на вулицях міста і в центрі також. Як зі Зимної Води, скажімо, може проходити обласний маршрут на Миколайчука через усе місто? Нічого не розумію.
– Тільки сьогодні відбувалась зустріч в обласній державній адміністрації з приводу цього питання. Управління транспорту і зв’язку Львівської міської ради скерувало лист до М.Костюка з погодженими кінцевими зупинками приміських маршрутів таким чином, щоб вони не проходили через усе місто. Як Ви розумієте тут питання великих фінансових інтересів перевізників. Проте позиція міста єдина – доїзд приміських маршрутів лише до автостанцій або погоджених зупинок на входах в місто.
– На зустрічі з громадою в 46-ій школі Ви обіцяли людям з Товариства сліпих, що написи на автобусах будуть дуже читабельні. Яким має бути зір, щоб побачити ту таблицю з номером і зупинками? Хто поверне гроші за жахливо непродумані таблички? Чи про таке взагалі йде мова?
– Трафарети на автобусах виготовлялись не за міські кошти, а за кошти рекламної фірми. Вони не є жахливі, оскільки ми отримували і позитивні численні відгуки про їх оформлення. На жаль ми не маємо коштів на кваліфікованого дизайнера. Зараз цю ситуацію виправляємо. Наприклад на великих автобусах дали доручення перевізникам налаштувати все-таки великі фронтальні електронні табло.
– Чи хтось контролює людей з посвідченнями? Я живу в Рясне, зранку в транспорт не можливо впихатися, безліч людей їде на роботу, не платить, просто при вході каже : «Посвідчення»! Це вже не одиниці, а десятки! Чому б не зробити систему, за якою б пільговий проїзд, для прикладу, діяв з 10:00 до 16:00, а в час пік усі б платили, менше було б халявщиків, і справжні пільговики-інваліди могли б свої справи залагодити, а не по роботах безплатно їздити.
– Повністю згоден з Вами. Це проблема загальнодержавного значення. На сьогодні маємо 36 пільгових категорій пасажирів і масу підроблених посвідчень, а також людей, що користуються таким правом без достатніх на те підстав (наприклад, представники силових органів). Водій не в змозі проконтролювати абсолютно всі посвідчення, я також розгубився б. Часове обмеження є протизаконним, ми вже консультувались з цього приводу з юристами.
– Чи дійсно ви збираєтесь закривати маршрут №51? Чому не можна влаштувати конкурс на нового перевізника на цьому маршруті?
– Маршрут повинен бути збереженим. Ми думаємо, як це зробити. Однак згідно з законодавством ми не можемо подовжувати термін дії тимчасового договору з однієї сторони. А з іншої, ми маємо ухвалу Галицького районного суду за позовом громадянина Руслана Кошулинського, яка забороняє проведення будь-яких конкурсів з перевезення пасажирів. Під загрозою маршрути 47а,48,49,50,51,1003,1004.
– З якою метою було перенесено зупинку трамваю №2 на вул. Чупринки (навпроти телефонної станції «Укртелеком»). Ця зупинка існувала там кілька десятків років. Який сенс було її переносити на 100 метрів далі, на місце зовсім необлаштоване? Тепер людям потрібно переходити дві смуги вул. Горбачевського і стояти на тротуарі в очікуванні трамваю.
– Не маємо відношення до цього питання. Перенесення зупинки обумовлено проектом реконструкції вулиці, який управління транспорту не погоджує і не було з ним ознайомлене.
– Коли буде нормальний перевізник їздити у Винниках в район вул. Ломоносова та Забави, адже не секрет, що до Нового року їздило два маршрути №36-а та №75? Просимо забезпечити 70% мешканців Винник хоча б одним маршрутом.
– З понеділка у Винниках має курсувати внутрішній маршрут між нижньою і верхньою частиною міста.
– Ви не відповідаєте своїй посаді! Як можна давати дозвіл на нові маршрути або погоджувати зміни в маршруті без попереднього погодження з розробником схеми руху (французькою фірмою)?
– За посаду не тримаюсь, якщо Вас хвилює це питання. Схема маршрутів передана місту розробником і надалі він за контрактом не втручаються в процес її імплементування.
– Де можна ознайомитись зі схемою руху транспорту на вихідні? Коли така буде?
– Схема руху на вихідні аналогічна звичайній, за виключенням об’їзду проспекту Свободи по вул. Підвальній.
- Я добираюсь з Левандівки у Винники і мене цікавить маршрут №5а. Чому вони так погано їздять, коли вживете заходів і чому я повинна тратити 8 грн на дорогу щодня? Коли будуть обіцяні білети для цього маршруту? Або поверніть маршрутку з Білогорщі до Винник.
– На 5а щодня працює щонайменше 6 машин. Плануємо збільшити їх кількість на 1-2 машини, що дозволить отримати комфортний інтервал руху
– Чи планується відновити маршрут № 10 від Університету до пр-ту. Червоної Калини («Санта-Барбара») по вул. Кульпарківський, Антоновича. Наразі неможливо добратись до Привокзальної, психлікарні, церкви Юра. Залучено один маршрут № 42 – черги зранку і ввечері 20-30-метрові, маршрутки переповнені, на проміжних зупинках сісти в автобус цього маршруту нереально.
– Є такі думки. Наразі прораховуємо, наскільки це вплине в негативному плані на тролейбусний маршрут №2. За аналогічною схемою зараз здійснює рух радіальний маршрут №2а
– Навіщо зняли маршрут №31 (Ряшівська-Університет), якщо на його кінцевій на вул. Січових Стрільців стоять інші, та ще й їздять центром міста?
- Перевізникові ВАТ ЛАТП 14630 вже передана схема руху маршруту №31 по вул. Варшавській та вул. Панча
– Перед впровадженням нової транспортної мережі було дано обіцянку, що відтепер автобуси будуть чистими. Чому перевізники не виконують цієї на такої вже й дорогої вимоги договору, чому управління транспорту не вживає жодних санкцій до таких перевізників? Більшість автобусів ще з зими не миті (ззовні) а всередині виглядає, що роками. Куди можна поскаржитися на брудний автобус і які фото/відео матеріали надати для засвідчення таких скарг?
– На робочій групі з перевізниками в понеділок висунуто конкретні вимоги щодо санітарного стану автобусів, до кінця тижня вони повинні виправити всі такі моменти
– Мене дуже цікавить, чи все-таки буде запущений маршрут, що охоплював би такі точки: Рясне–Кільцева–«Метро». Обіцяли 1001-й і де він? А він потрібен багатьом людям!
– Ми без проблем готові його запустити і шукаємо перевізника. На даний момент ніхто не зголошується. На даному маршруті вже працював один перевізник аж раптом 4 дні. Для нормальної роботи такого маршруту необхідне усунення дублювання приміських маршрутів, які знаходяться в більш комфортних умовах. Якщо у Вас є конкретні пропозиції по перевізникові на даному маршруті, то ми охоче укладемо угоду з таким перевізником.
– Маршрут №35 доцільно зробити не по вул. Козельницькій – Чмоли –– Стрийській, а по вул. І.Франка вниз у центр. Маршрут №30 варто зробити по колу: з Рясне на Новий Львів по Стуса, а з Нового Львова по вул. І.Франка (інтервал руху та витрати палива зменшаться, а виручка збільшиться).
– Дякую. Розглянемо Ваші пропозиції.
– Скажіть, чому перевізник самовільно змінив маршрут №7? Ви влада чи так – просто погуляти прийшли? Чому перевізники мають Вас і мера "в носі"?
– Маршрут змінено на численні скарги і пропозиції мешканців, а також у зв’язку з роботою на них автобусів великої місткості. Заходи впливу чітко окреслені законодавством.
– Маршрут № 22 на Брюховичі ходить дуже рідко і невідомо як. Закінчує рух до 17:00 – 18:00.
– З перевізником уже проводиться робота по встановленню на кінцевих графіку руху. Думаю, найближчим часом ми це зробимо.
- Яка ситуація з центром управління рухом за 3,25 млн євро, який обіцяли запустити до Євро-2012?
– На даний момент обладнується, ведуться ремонтні роботи в приміщенні та триває завіз обладнання, яке буде встановлюватись на вулично-дорожній мережі та в центрі управління.
– Чому 6-7 автобусів №4а ввечері в час пік стоять біля «Санта-Барбари», а в той же час люди з центру їдуть, як оселедці? Інтервал 4а ввечері в час-пік 12-15 хвилин, а має бути 5 хвилин.
– Прошу вибачення. Ми ведемо боротьбу з водіями маршруту 4а, щоб вони їздили за графіком, а не за заповненням автобусів.
– Прокоментуйте мій вислів: мером у Львові стане той, хто висуне гасло: я поверну всі старі маршрути й введу заборону на в’їзд на пр-т. Свободи и пр-т. Шевченка легкового транспорту. І все – готова програма! Ви розумієте, яку шкоду ви завдали Львову? Раніше про таких, як ви, горе-керівників казали, що їх судити мало. Я кажу просто – вас треба судити за ту шкоду, яку ви завдали громаді міста.
– Це Ваша думка. Є й інші. Кількість скарг на транспорт і до введення маршрутної мережі була вражаючою. Були й по незадоволенню і пропозиціями ввести нові маршрути. Але ж Ви ніколи, напевно, не спостерігали у Львові такої кількості зручних автобусів і вони продовжують прибувати. А будувати маршрутну мережу на принципі – «звідусіль у відсіль» неправильно, що й довела багаторічна робота великої кількості маршрутів у Львові.
– Постанова суду заборонила проводити будь-які дії по підготовці до проведення конкурсу на маршрути. Чи описано в цій постанові, коли вона припинить свою дію і за яких умов можна буде проводити конкурс? Адже місто, по суті, залишається без одного радіального та декількох популярних хордових маршрутів.
– Постанова просто забороняє без конкретних термінів дії заборони. Ситуація, на жаль, патова…
– Забрали маршрут №24. Маршрут із сучасними автобусами, точним розпорядком руху, сполученням, яке охоплювало великі райони. Чи варто було створювати такий дискомфорт і чи реально повернути маршрут №24?
– Розглянемо Вашу пропозицію. Плануємо укомплектовувати існуючі маршрути автобусами великої місткості.
– Наведіть порядок з маршрутом № 6а. У вихідні їздить лише один автобус, а то й жодного немає.
– Дякую за повідомлення. Дам доручення директорові ЛК АТП №1.
– Чи буде відновлено колишній маршрут №71? Розумію, що він проходив через центр, але його можна скоригувати наприклад за такою схемою: вул. Єрошенка (назад вул.Яцкова - вул.Золота) – вул.Т.Шевченка (ц.Анни) – вул. Городоцька – С.Бандери – вул.М.Вербицького (назад Коперніка) – вул. А.Сахарова – вул. Стрийська – Кінґ Крос (назад ч/з Автовокзал).
– Такий варіант не розглядався. Однак оцінимо пропозицію.
– З яких причин не можна закупити автобуси в іншого виробника, якщо ЛАЗівські неякісні?
– Це питання не нашої компетенції, а договір міста з виробником в рамках програми з підготовки до Євро-2012
– Для чого впроваджувалася транспортна система, якщо зараз далі бардак. Почали дублюватись маршрути: 28,47а,18 – їдуть один в один. Те ж саме щодо 4а і 7. Далі водії влаштовують перегони і порушують ПДД у погоні за гривнею.
– Ведемо роботу з перевізниками і водіями, які самовільно змінюють схему руху. Питання почне втрачати свою вагу, коли маршрути, укомплектовані автобусами великої місткості почнуть здійснювати рух за чітким графіком руху і пасажири оберуть саме їх.
– Чому так непрофесійно зроблені написи на маршрутках фірмою АРТПРОМ? На темному фоні (фіолетовим, зеленим) чорним шрифтом, номери теж малі, здалеку не видно, ззаду маршрутки, теж має бути номер, у 99% - нема. На нових таблицях англійською мовою взагалі недоречно, а часто неправильно написані вулиці проїзду маршруток. Хто це розробляв?
– Трафарети на автобусах виготовлялись не за міські кошти, а за кошти рекламної фірми. Вони не є жахливі, оскільки ми отримували і позитивні численні відгуки про їх оформлення. На жаль, ми не маємо коштів на кваліфікованого дизайнера. Зараз цю ситуацію виправляємо. Наприклад, на великих автобусах дали доручення перевізникам налаштувати все-таки великі фронтальні електронні табло.
– Дуже багато маршруток в салоні не пристосовані до їзди стоячи: (нема за що триматися, брудні фіранки, а для чого вони взагалі?)
– По автобусах середньої місткості згідний – мене взагалі вражає їх конструкція, я прихильник хоча і вживаних, але все-таки автобусів великої місткості, комфортних для пасажирів.
- Коли і де будуть подані оновлені маршрути? Адже № 35 - змінено, № 7 тепер їде за маршрутом №5 (через Новий Львів) це те, що я знаю, але ніде жодних оголошень або повідомлень.
– Подаємо через новини інформацію про зміни.
- На маршрут №7 поширюється трансферний квиток?
– На 7-й трансфер не діє.
– Яка ситуація з договором на 275 млн грн між АТП №1 та ЛАЗом, а також з кредитним договором з Ощадбанком? Можна очікувати надходження нових автобусів та тролейбусів до Євро-2012, чи ці договори вже не актуальні?
– Автобуси брати не будемо (неякісні), тролейбуси лише з відповідною комплектацією (не китайською).
– Поясніть, будь ласка, ситуацію з АТП №1. Чи правдива інформація про те, що АТП на грані банкрутства? Чому виникла ситуація, коли АТП №1, маючи найприбутковіші радіальні маршрути, змушене віддавати їх в суборенду? На якій підставі містом курсують маршрути 3 і 4, якщо умовами конкурсу і новою транспортною схемою передбачені лише 3а і 4а? На якій підставі містом курсує маршрут №81?
– 3 і 4 курсують для підсилення АТП №1, оскільки воно не мало достатньої кількості автобусів, тимчасові договори на дані маршрути вже невдовзі закінчуються. 81 – нелегал.
– Чи не планує міська рада здійснити централізовану закупівлю вживаних автобусів у європейських міст? Оскільки ціна вживаного автобуса в десятки разів нижча за ціну нового, витрачаючи відносно невелику суму коштів, можна суттєво підсилити АТП №1 власними комунальними автобусами.
– Мрію по таку закупку, але депутати… Плануємо купити до 30 вживаних трамваїв в Німеччині, але до Євро не встигнемо.
– Оскільки проект електронного квитка, схоже, похований надовго, чи не планується здійснити хоча б елементарні речі для легалізації доходів перевізників: видача водієм квитків, контроль за безквитковим проїздом?
– Над видачею квитків працюємо, а контроль може здійснювати за законодавством лише перевізник (вони точно не будуть збільшувати штат підприємств).
– Якщо основною метою транспортної реформи було звільнення центральної частини міста від великої кількості автобусів, чому на сьогодні вулицею Підвальною рухаються автобуси 17 міських маршрутів? Це більше, ніж було до реформи. А ще є приміські маршрути, які їздять і вул. Підвальною і проспектом Свободи. У чому тоді мета реформи – щоб кілька приватників придбали кілька десятків б/у автобусів і все?
– Вже є 100 щоденно на маршрутах великих автобусів. Їх чітка робота і дотримання графіку руху, а також вибір пасажиром принципово комфортних великих автобусів дозволить відсіяти «лишні» маршрути.
– Доки на автобусах висітимуть номери колишніх маршрутів, часто написані від руки та по десять разів дубльовані роздруківки з переліком вулиць? Уже 2,5 місяці минуло, хто хотів, вже давно міг вивчити номери необхідних маршрутів.
– Дали доручення зняти старі номери маршрутів, але є менталітет водія.
– Коли можна очікувати введення уніформи для водіїв чи принаймні обов’язкового використання сорочки з краваткою? Невже водії самі не хочуть пристойно виглядати, адже зараз зовнішній вигляд більшості водіїв досить таки бомжуватий?
– По формі також працюємо, змушуємо наразі, щоб водії були в сорочках та краватках
– Мешканці Нового Львова вимагають пустити маршрут №30 через Підвальну, адже з вул. Енергетичної, вул. Панаса Мирного, вул. Ярославенка (і ще прилеглих вуличок) нічим добратися в центр уже 3 місяці. Ще якщо з центру можна доїхати №№26, 35, то в центр доводиться йти пішки аж на Стуса, щоб там на щось сісти. До речі, після 21.30 в центр з Нового Львова добратись хіба пішки – жодного транспорту.
– Запущено маршрут №7. Разом з тим розглянемо Вашу пропозицію.
– Чи буде передбачено швидке дублювання електротранспорту (е/т) автобусами (можливо, тимчасово з інших маршрутів з літерами "ТР") коли, наприклад, перекопали дорогу, проблеми з електромережею, аварія і т.д. та е/т фізично не може курсувати. Яким чином будете інформувати пасажирів, що на е/т не слід чекати? Часом, почекавши 30 хв. доводиться йти з героїв УПА аж на Городоцьку чи взагалі пішки по маршруту! Коли буде табло з відліком часу очікування на транспорт? Чи буде вільний доступ до інформації про GPS, щоб на цій базі всі бажаючі могли зробити Інтернет-сервіси?
– Це практично неможливо. Інформувати можна лише за допомогою інформаційних табло на зупинках. По вільному доступу до тракінгу автобусів не можу наразі відповісти
– Коли №46 поїде по своєму маршруту? Чому перевізник змінив рух? Як він це пояснює?
– Самовільно, пояснює поганою якістю дорожнього полотна. Ми вимагаємо повернення до старої схеми руху
– Як ви прокоментуєте зафіксовані порушення? Відео розміщене тут: youtube.com/user/sinizes
– Перегляну
- Чи вважаєте Ви нормальною ситуацію, коли остання маршрутка №8 з центру до Брюхович відправляється о 22:15? А далі, будь ласка, користуйтесь таксі. Посприяйте тому, щоб остання маршрутка №8 із Зернової відправлялась пізніше, а не в 22:15.
– Таке відправлення точно не за паспортом маршруту. Якщо є пасажиропотік на даний час, то ситуацію виправимо
– З Левандівки на вул. Шевченка доїхати нереально. Єдину маршрутку №17, що їде від «Епіцентру», народ бере штурмом.
– Обговоримо цю ситуацію з перевізником ТзОВ «Фіакр-Львів», який здійснює обслуговування даного маршруту.
– Відновіть, будь ласка, маршрути №97 і №44 по вул. Рудницького. Він багато років обслуговував мешканців і нікому не заважав. Скоректуйте маршрут №27, як просять працівники авіаційного заводу.
– Розглянемо Вашу пропозицію.
– Звертаю Вашу увагу на маршрут №41 – єдиний, яким можна добратися з перехрестя Стрийська-Наукова в район вул. Генерала Чупринки. У будні дні на нього практично неможливо сісти, ходить рідко і перевантажений пасажирами з Сихова. Необхідно або зменшити інтервал, або збільшити місткість, або повернути колишній маршрут №16 по тих же вулицях.
– До нас надходить інформація про незадовільну роботу цього маршруту. Обговоримо цю ситуацію з перевізником ТзОВ «Фіакр-Львів», який здійснює його обслуговування.
– Помийте, будь ласка, вікна в автобусах, бо люди з-за кордону захочуть побачити трохи Львова,а не бруд.
– Ми постійно вказуємо перевізникам на дотримання належного санітарного стану автобусів.
– Коли почнуть вживатися санкції до перевізників-порушників? Які?
– Єдиний реальний засіб – розірвання договору. Фінансові стягнення можуть накладати лише Головтрансінспекція та ДАІ.
– Який зараз фінансовий стан «Львівелектротрансу»?
– Фінансовий стан «Львівелектротрансу» стабільно важкий, але робимо все можливе для залучення коштів та підняття збору виручки.
– З’явилася інформація, що рахунки АТП-1 заблоковано, а водіям затримують зарплату за січень-лютий. Наскільки вона відповідає дійсності?
– Рахунки заблоковано, зарплата сплачується вчасно.
– Чи можливо юридично переоформити кредит «Ощадбанку» на закупівлю автобусів ЛАЗ (вартість 250 тис. євро) до Євро на, наприклад, закупівлю автобусів і тролейбусів «Богдан» (150 тис.) - А70112 (двигун Дойц), МАЗ (90 тис.), або б\у МАНів з Німеччини? Наскільки я розумію, співпраця з ЛАЗом припинена, чому не шукаєте інших виробників, а маршрути віддаються приватникам?
– Пошук нових підрядників не входить в нашу компетенцію. Моя думка – вживані автобуси, проте депутати…
– Чому люди зранку і ввечері, практично щодня, сотні пасажирів змушені йти пішки по вул. Княгині Ольги в напрямку трамвайного маршруту №3? Автобуси забрали, трамвай не справляється, а в годину пік просто не їздить. Один з маршрутів (№35), який би мав їхати тут, просто забрали. Трамваї треба дублювати.
– Кількість трамваїв на цьому маршруті доведена до максимальної в зв’язку з закриттям на ремонт перехрестя Городоцька-Чернівецька.
– Мешканці Нового Львова вимагають відновити тролейбус №1, а щоб маршрут був рентабельний, пропонуємо продовжити його до «Ашану».
– Розглянемо Вашу пропозицію
– Дуже погано ходить автобус №30. Доводиться чекати по 30-40 хвилин. У вихідні о 21.00 вже його немає. Просимо навести порядок.
– До нас надходить інформація про незадовільну роботу цього маршруту. Обговоримо цю ситуацію з перевізником ТзОВ «Фіакр-Львів», який його обслуговує.
– Після Євро-2012, у липні, почнуть ремонт багатьох вулиць, таких як вул. Городоцька, вул. Личаківська, вул. Замарстинівська, вул. Б. Хмельницького, вул. Гайдамацька, вул. Промислова, вул. Коперника, вул. С. Бандери і тоді трамваї не їздитимуть півроку, як тоді люди будуть їздити, на чому і куди будуть об’їжджати маршрутки і автобуси?
– Будемо вирішувати це питання поетапно в міру перекриття вулиць на ремонт.
– Згідно з рекомендаціями фахівців фірми Луїс Бергер маршрут №95 мав залишитися. Чому його скасували? Чи реально покращити сполучення мешканців вулиці Кн. Ольги з хабом біля готелю «Львів», продовживши туди, наприклад, №45, оскільки існуючий №41 не справляється з перевезенням пасажирів в район вул. Топольної, Липинського. На АС-2 взагалі нічим не доберешся.
– Розглянемо Вашу пропозицію
– Запустіть у бік проспекту Чорновола («Бомба»), вул. Варшавської, вул. Мазепи нарешті великі автобуси. Відновіть нічні маршрути (і, дійсно, можна просто з малих машин), які б їхали від готелю «Львів», наприклад, рівно 22.30, 23.00, 23.30, 24.00.
– Маршрут №7 укомплектований автобусами великої місткості. Питання нічних маршрутів наразі розглядаємо.
– Чи буде Львів купувати трамваї нові чи вживані?
– Вживані
- Ви обіцяли, що радіальні автобуси будуть їздити до 24:00, коли це буде, бо тепер вони їздять до 23:00, а після 23:00 нема чим добратись додому.
– Розглянемо Вашу пропозицію.
– Коли вже АТП-1 перестане завішувати скло нових автобусів рекламою? Хто дозволяє розклеювати рекламу в громадському транспорті та писати про можливість її розміщення?
– Ми заборонили це. Те, що з’являється – або ініціатива водіїв, або пасажирів
– Чи можете ви сказати, яким чином їздитимуть трамваї під час ремонту вулиць, якими проходить маршрут №6, оскільки буде відрізаним трамвайне депо?
– Наразі не можу сказати.
– Прокоментуйте недавню інформацію про те, що Львову після впровадження нової транспортної схеми вже не потрібно 60 тролейбусів а лише 20. Хоча йшлося про те, що в НТС електротранспорт буде пріоритетним.
– Неправда. Необхідно 110 тролейбусів і 80 трамваїв.
– Коли на маршруті №5а буде нормальний інтервал руху, хоча б 10-15 хвилин? Для цього треба хоч би 8 автобусів, а зараз там лише 5, хоча обіцяли підсилити цей напрямок.
– Виходить щоденно не менше 6 одиниць, плануємо збільшити на 1-2 одиниці.
– Зробіть щось з маршрутом №3а, тому що він їздить у вихідні раз на 12-15 хвилин, а людей до «Кінг Кросу» їздить багато. Тому прошу Вас, щоб №3а їздив у вихідні дні що 7-8 хвилин.
- Розглянемо, плануємо встановлення розкладів руху на зупинках цього маршруту для робочих і вихідних днів.
- Чому Львів не купує нові автобуси і тролейбуси у ЛАЗу? Коли нарешті Львів купить нові тролейбуси і автобуси, адже вони дуже потрібні Львову?
– Місто хоче закупити нові тролейбуси в ЛАЗу, але лише відповідної комплектації (не китайської).
– Ви обіцяли, що будуть графіки руху радіальних автобусів, коли вони будуть? Чому радіальні автобуси стоять на площі Різні і чекають коли заповняться автобуси, коли вони будуть їздити що 5-8 хвилин?
– №№3а, 4а їздить з таким інтервалом. Щодо графіків руху – плануємо два пілотні проекти – по 3а та по 47а.
– Чи можна у Львові зробити нічні маршрути, але щоб вночі не їздили ЛАЗи, а «Богдани» оскільки вони споживають менше бензину. Також можна збільшити ціну проїзду, тоді буде вигідно перевізникам їздити вночі і зробити рекламу нічним маршруткам, тоді буде їздити більше людей. Якщо ви скажете, що не вигідно, то я скажу що, наприклад, в Севастополі маршрутки їздять цілу ніч.
– Ми розглядаємо питання таких маршрутів.
– Скажіть перевізникам, щоб вони поставили великі автобуси на маршрути, які йдуть до Залізничного вокзалу, щоб на цих маршрутах були тільки великі автобуси, це такі маршрути №№16, 32, 42.
– Ми вже стартували з такою вимогою по маршруту №16, вже їздить 3 великих автобуси, невдовзі має бути 10.
– Скільки великих автобусів буде закуплено перевізниками до Євро-2012 і щоб ці великі автобуси їздили на хордових маршрутах?
– Вже є близько 110, плануємо, що на момент Євро-2012 буде 160, звичайно, вимагаємо укомплектовувати хордові маршрути.
- Коли люди зможуть їздити хоча б у непереповнених маршрутках? Ніби в законах пише, скільки може перевозити маршрутка сидячих і стоячих пасажирів.
– Коли місто насититься автобусами великої місткості і відсіються довгі маршрути через все місто.
– За яким графіком мають їздити маршрутки №1тр і №9тр? Після 20.00 їх вже не побачиш на дорогах. І якщо вони їздять замість трамваїв, чому проїзд коштує 2 гривні? Чи можна у них їздити за "студентським"?
– По графіку попрацюємо з перевізником. На жаль, проїзд там може бути лише 2 гривні, студентський недійсний. Вибачте за незручності, але, я думаю, що це хоч якась альтернатива на час ремонту.