Над реставрацією вівтаря «Голгофа» працюють фахівці з Польщі та України
Над реставрацією вівтаря «Голгофа» Вірменської церкви у Львові працюють 7 фахівців із Польщі та України. Влітку 2012 року планують «оновлений» вівтар представити громадськості.
Про це 14 квітня на брифінгу повідомив куратор групи реставраторів, які працюють над «Голгофою» Анджей Казберук.
За його словами, поліхромоване покриття (майстри наносили пензлем на деревину шматочки дуже дрібного кольорового скла), яке є на Голгофі, частіше зустрічається на Сході, аніж на Заході. «Перенести вівтар у церкву вдалося без втрат. Тут його детально розклали на частинки, пронумерували їх, проводиться консервація. В кінцевому результаті ми його зберемо, але буде видно, що об’єкт дуже старий», - зазначив Анджей Казберук.
Як зазначив журналістам представник Міністерства культури та національної спадщини Республіки Польща Міхал Міхальскі, на реставрацію «Голгофи» польська сторона виділила 210 тис злотих (609 тис грн.)
Нагадаємо, вівтар «Голгофа» демонтували минулого року. Підготовка до реставрації «Голгофи» тривала близько трьох років: проходили семінари та обговорення.
Ще однією проблемою є будинок, до одної зі стін якого у Вірменському дворику і прилягає вівтар (Брамівська кам’яниця на розі вул. Краківської та Вірменської). Цей будинок, зі слів Лілії Онищенко, в аварійному стані і загрожує обвалом.
"Наше завдання – відремонтувати цей будинок. Вже замовлено проектну документацію. За два роки він має бути відреставрований. Коли вівтар повернуть, звичайно, він вже не прилягатиме до будинку. Там має бути прошарок повітря, щоб була вентиляція. Також подвір’я буде відкрите для доступу туристів, однак до того вірменська громада хоче від реставрувати його", – зазначала раніше Л.Онищенко.
За її словами, проектно-кошторисна документація практично на увесь будинок розрахована на 4 млн грн. «Йдеться про всі чотири фасади, про ремонт даху, про виведення з аварійного стану фундаментів. Це досить значна сума, навряд чи нам вдасться все зробити в цьому році», - додала сьогодні начальник міського управління охорони історичного середовища.