Нардепи запропонували внести в законодавство поняття «самоізоляція» та «обсервація»

Через коронавірус в Україні деяких людей відправляють на самоізоляцію, але закон досі не пояснює, що це таке

Комітет Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування зареєстрував законопроект «Про внесення змін до закону «Про захист населення від інфекційних хвороб» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (Covid-19)", який встановлює правові підстави для застосування сучасних тактик протидії поширенню інфекційних хвороб.

Законопроектом пропонується чітко визначити поняття «самоізоляція» як перебування особи, щодо якої є обґрунтовані підстави про ризик інфікування або поширення нею інфекційної хвороби, у визначеному нею місці з метою дотримання протиепідемічних заходів на основі особистого зобов'язання, а також визначити поняття «обсервація» як перебування особи, щодо якої є ризик поширення інфекційної хвороби, в обсерваторі з метою її обстеження і медичного спостереження за нею.

Депутати також планують прописати в законодавство порядок створення обсерваторів. Pзгідно з пропозиціями, у разі встановлення карантину на час його дії органи виконавчої влади чи місцевого самоврядування, за потреби, зможуть утворювати на території карантину тимчасові заклади охорони здоров’я (спеціалізовані шпиталі), тобто обсерватори. Мета їх утворення – додаткове забезпечення надання медичної допомоги населенню з можливістю використання приміщень і майна інших закладів і установ.

Якщо закон приймуть, то обов'язковій госпіталізації в обсерватори підлягають хворі на особливо небезпечні та небезпечні інфекційні хвороби, а також особи з симптомами таких хвороб.

Крім того, пропонується тимчасово запровадити норму, необхідну для обробки персональних даних громадян, з метою впровадження сучасних протиепідемічних заходів. Персональні дані людей без їхньої згоди зможуть оброблятися впродовж карантину та ще впродовж 30 днів після його відміни.

Прийняття зазначеного законопроекту очікується в понеділок, 13 квітня, пише «Інтерфакс-Україна».

Нагадаємо, 29 березня уряд зобов’язав усіх, хто приїхав в Україну з-за кордону, пройти обов’язкову обсервацію. Однак поняття «обсервація» досі відсутнє в законодавстві, як і поняття «самоізоляція».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук