Народні депутати вдвічі збільшили собі зарплату

 Народні депутати вдвічі збільшили собі зарплату
фото ТСН
Депутат фракції БПП Мустафа Найєм незадоволений своєю зарплатнею

Народні депутати України вже в січні 2015 року можуть отримати вдвічі більшу зарплату, ніж отримували торік. Нова заробітна плата може складати від 8526 до 12180 гривень, пише "Газета по-українськи".

Подібна норма стосується ще багатьох державних органів.

Ще торік у серпні парламентарі "врізали" собі зарплату із 17 тис. до 6,5 тисяч. Тобто на руки отримували близько п'яти тисяч. Однак в опублікованому тексті закону про держбюджет на 2015 рік відсутня норма, яка передбачала нарахування зарплати народним депутатам і членам Кабінету міністрів в розмірі посадового окладу. Прес-служба Апарату Верховної Ради надала роз'яснення щодо "зникнення" цих норм про обмеження нарахування зарплат парламентарям і членам Кабміну.

У 2015 році максимальний місячний розмір заробітної плати (грошового забезпечення) народних депутатів України, членів уряду, прокурорів, працівників державних органів (крім Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції) та інших бюджетних установ, працівників Нацбанку, суддівської винагороди обмежуються 7 розмірами мінімальної заробітної плати (нині це 8526 грн, а з 1 грудня – 9646 грн), а при скороченні чисельності працівників - 10 розмірами мінімальної зарплати (12180 грн, із 1 грудня – 13780 грн).

У зазначеному максимальному розмірі не враховуються виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та оплата часу щорічної відпустки.

Нагадаємо, що під час останніх виборів Верховної Ради кандидати нарікали на низьку депутатську зарплату.

"За 5 тисяч гривень я не працюватиму в парламенті. У Києві неможливо прожити на такі гроші", - нарікав тоді депутат "Блоку Петра Порошенка" Мустафа Найєм.

Багато експертів вважають, що парламентарі не встигли прочитати закон про держбюджет, за який голосували.

"Перед голосуванням за держбюджет його ніхто не читав, документ ухвалили хаотично. Там схований не один такий сюрприз. Чому підняли собі зарплату? Треба було порадувати депутатів, які потрапили до Верховної Ради вперше і постійно скаржилися на те, що їм немає за що житии", - вважає економіст Олександр Охріменко.

Між тим згідно з європейськими нормами зарплата депутата повинна бути на рівні середньої в країні, збільшеної вдвічі.

"У нас ця сума не має перевищувати 7 тис. гривень. Якщо в Україні середня зарплата зростатиме, вона буде більшою і в народного обранця. Зараз у нас між середньою та новою депутатською - розрив учетверо. Все, що фінансують за рахунок бюджету, повинно обговорюватися і бути відомим суспільству. Починаючи із зарплати прибиральниці у Верховній Раді. Наприклад, у Німеччині будь-який громадянин може побачити на сайті парламенту, хто скільки отримує. Зарплата держслужбовця не може бути таємницею", - зазначає Охріменко.

Нагадаємо, вчора ZAXID.NET повідомляв, що Голова Національного банку України Валерія Гонтарева отримує зарплату 10 тис. грн і не задоволена нею.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук