Нацрада призначила позапланову перевірку телеканалу СТБ

Нацрада призначила позапланову перевірку телеканалу СТБ
фото СТБ
Телеканал підозрюють у порушенні норм законодавства, які стосуються захисту дітей у медіа

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення розглянула результати моніторингів ефіру мовлення «Міжнародного медіа центру – СТБ» і призначила позапланову перевірку. Про це йдеться у повідомленні на сайті регулятора.

Як зазначається, це вже друга позапланова перевірка телеканалу СТБ, що призначена у 2016 році через ознаки порушення норм законодавства, які стосуються захисту дітей у медіа. За результатами першої до мовника застосували санкції «оголошення попередження» (рішення №1733 від 28 липня 2016 року).

У Нацраді пояснили, що перевірка відбудеться у рамках здійснення контролю за виконанням мовником попереднього рішення, яким, зокрема, передбачено неприпустимість порушень чинного законодавства. Таким чином були проведені моніторинги в періоди із 5 по 9 жовтня та із 7 по 13 листопада 2016 року.

«В ефірі СТБ було зафіксовано інформацію, що може зашкодити неповнолітній аудиторії та має ознаки порушення вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення», а саме абзацу восьмого частини другої статті 6, частини п’ятої статті 28, частини другої статті 62. Цими нормами передбачено, що телерадіоорганізаціям забороняється розповсюджувати, а також анонсувати програми і передачі, які можуть зашкодити фізичному, інтелектуальному і духовному розвитку неповнолітніх та юнацтва, крім як протягом ефірного часу в добовому відрізку з 23:00 до 6:00 та на каналах з обмеженим доступом», - йдеться у повідомленні.

Крім цього, додали у Нацраді, до регуляторного органу звернулася Міжнародна громадська організація «Асоціація журналістів, видавців і мовників християн «Новомедіа» зі скаргою на контент окремих програм цього мовника. «Після проведення перевірки регуляторний орган розгляне її результати на засіданні й ухвалить відповідне рішення», - зазначили у Нацраді з питань телебачення і радіомовлення.

Нагадаємо, минулого тижня повідомлялося, що Нацрада оштрафувала радіо «Шансон» за пісню про флот Росії. Наприкінці листопада президент України Петро Порошенко підписав закон, який дозволяє Нацраді з питань телебачення і радіомовлення штрафувати телеканали і радіо, які порушують умови чинного законодавства.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук