Науковці запропонували МОН України скасувати тендерні процедури на закупівлю книг та підручників
13 вересня в межах Форуму видавців відбувся круглий стіл „Проблеми видання економічної навчальної та наукової літератури в контексті розвитку національної економіки України”. Організатор - видавництво Університету банківської справи НБУ. У роботі круглого столу взяли участь провідні науковці та економісти України, керівники банківських установ, керівники видавництв. Про це ZAXID.NET поінформувала прес-служба Університету банківської справи НБУ.
За результатами обговорення, науковці підготували пропозиції для розгляду в Міністерстві освіти та науки України. Зокрема, запропонували внести зміни до Закону України “Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”, які передбачатимуть скасування будь-яких тендерних процедур по відношенню до книги загалом і підручників зокрема; вирішити питання законодавчого забезпечення процедури закупівлі підручників, посібників і монографій ВНЗ безпосередньо у видавництв; вирішити питання про кредитування суб’єктів видавничої справи за пільговою кредитною ставкою та визнати при оформленні кредиту книжкової продукції як заставу; чітко визначити напрями, на яких потрібно зосередити зусилля і кошти, вирішити питання про преференції для тих кредиторів, інвесторів (видавництв), які ризикують своїми коштами для забезпечення вищої освіти відповідною навчальною і науковою літературою.
Окрім того, рекомендували визначити нижню планку якості навчальної та наукової літератури, яка б орієнтувала авторів на створення якісних книг; встановити жорсткий контроль і покарання за порушення авторських і видавничих прав у зв’язку з несанкціонованим використанням та передруком навчальної та наукової літератури, у тому числі й її електронних версій; систематично відслідковувати поповнення фондів бібліотек ВНЗ та наповнення власне навчального процесу відповідною навчальною і науковою літературою й оперативне інформування видавничого загалу про стан справ; створити єдину інформаційну систему "Університетська книга"; сформувати інформаційний банк даних на підручники, посібники і монографії, що знаходяться “в обігу” у ВНЗ. Також розробити систему мотивацій і преференцій для викладачів і науковців, які беруть на себе зобов'язання підготовки текстів нових підручників, посібників і монографій для вищої школи; організувати системні інформаційно-консультативні контакти між відповідними закладами Міносвіти та видавництвами, що видають навчальну та наукову літературу для вищої школи; розміщувати в фахових журналах рецензії провідних фахівців, які б орієнтували викладацький корпус на використання у навчальному процесі більш кваліфікованих видань; створити при МОН України Громадську раду з інформаційного забезпечення навчального процесу, яка включатиме представників МОН та експертів ВНЗ, студентського активу, провідних профільних видавців, директорів бібліотек тощо.
Відтепер круглий стіл, на якому обговорюватимуть проблеми видання економічної літератури в Україні, стане щорічним у межах Форуму видавців.