Навчання у вишах подорожчає майже на 5 %

Ціна навчання

Головні новини за 19 липняНовини Львова, 19 липня 2012, 21:33 914 0

Цьогоріч навчання в українських вишах подорожчає. З 1 вересня ціни зростуть майже на 5%. Загалом це суттєво не позначиться на вартості навчання, проте на дорогих факультетах різниця сягатиме навіть до тисячі гривень.

Абітурієнтка Лія неабияк стурбована: планувала вступити на державну форму навчання, проте за результатами тестів доведеться іти на платну. Тож зараз дівчина обиратиме: або навчання, або літній відпочинок, адже коштів на те і на інше не вистачить.

Дівчина подавала документи на факультет журналістики в університет ім. І.Франка та у “Львівську політехніку”. За новими цінами в університеті рік навчання коштуватиме майже 7 тисяч гривень. У “Політехніці” на тисячу дешевше. Порівняно з минулим роком різниця складає близько 300 гривень.

У вишах заспокоюють, що цін не переглядатимуть протягом усього терміну навчання. Тобто упродовж 4-х років студент сплачуватиме ту суму, яка була зазначена при вступі. Тих, хто вже навчається, ці зміни взагалі не стосуватимуться.

У “Львівській політехніці” розповідають: підвищення плати не позначилось на кількості поданих заяв, як на "дорогих" факультетах, так і на "дешевших".

Проте на найдешевшому факультеті, прикладній фізиці, кажуть, як завжди недобір. Тому й ціна 3500 гривень за рік майже не змінилась - зросла лише на півсотні. А от у Франковому університеті майбутні першокурсники юридичного факультету або міжнародних відносин платитимуть вже на тисячу більше, аніж минулоріч. Тепер рік навчання там коштує понад 20 тисяч гривень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук