На честь Дня міста у Львові традиційно нагородили міськими відзнаками людей, які роблять місто комфортнішим, кращим і популярнішим. Під час урочистої сесії 3 травня нагородили 33 львів’ян та чотири колективи. Серед цих людей – священослужителі, освітяни, студенти, волонтери, військові, слюсарі і школярі.
ZAXID.NET публікує повний список нагороджених та розповідає, чим вони заслужили повагу міської ради.
Львів’янин року
Львів’янином року став 41-річний заступник командира 80-тої окремої десантно-штурмової бригади, воїн АТО Євгеній Кураш. Євгеній Кураш – уродженець Сум, де навчався у військовому інституті артилерії. Військову службу розпочав на Закарпатті, а у 2005 році брав участь в українській миротворчій місії в Іраку. З 2014 року Євгеній Кураш є заступником командира 80-тої окремої десантно-штурмової бригади, яка дислокується у Львові.
Євгеній Кураш разом з дружиною виховує трьох доньок і сина.
Почесні громадяни міста Львова
Вперше звання почесного громадянина міста Львова отримали одразу троє людей. Цим званням нагородили главу УГКЦ блаженнішого Святослава, митрополита львівського ПЦУ високопреосвященного Макарія та патріарха ПЦУ святійшого Філарета.
Шляхетна львівська родина
Звання шляхетної львівської родини цього року отримала родина відомого львівського скульптора Володимира Одрехівського. Батько митця, Василь Одрехівський, також був скульптором і заслуженим діячем мистецтв України. Мати Володимира Одрехівського – Марія Байко – відома українська співачка-сопрано, професорка львівської консерваторії. Марія Байко виступала в тріо сестер Байко, вона лауреатка Шевченківської премії та Ордена княгині Ольги.
Орден Лева
Орден Лева вручають з 2010 року за особливі заслуги перед Львовом у галузях економіки, науки, освіти, культури та мистецтва.
Цього року нагороду за щиру любов до української мови, віддану й невтомну науково-педагогічну і дослідницьку працю отримала докторка філологічних наук, професорка кафедри радіомовлення і телебачення факультету журналістики ЛНУ Олександра Сербенська.
Олександра Сербенська є авторкою понад 200 публікацій із питань української термінології, культури української мови, лінгводидактики, франкознавства. У 2019 році їй виповнилось 90 років, понад 55 з яких вона викладає на факультеті журналістики. Професорка нагороджена почесним знаком МОН України за розвиток вищої школи; орденом княгині Ольги III ступеня; нагрудним знаком «Святого Юрія».
Подяки міського голови
Цьогоріч подяки міського голови отримали 13 осіб, серед яких культурні діячі, спортсмени, освітяни, науковці, волонтери тощо.
Зокрема за віддану духовно-просвітницьку роботу та формування основ християнських цінностей для молодого покоління подяку отримала вихователька дитячого будинку сімейного типу черниця Юлія Фляк. За вагомий внесок у розвиток сучасної української освіти, реалізацію творчого потенціалу і новаторських ініціатив школярів відзначили засновницю наукової лабораторії для школярів Maker space Lviv Анну Косарєву.
За творчість та інноваційність у роботі, популяризацію української літератури, активну участь у культурно-мистецькому житті міста отримав подяку міського голови директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка Богдан Тихолоз. За високу акторську майстерність, вагомий внесок у розвиток українського театрального мистецтва й кінематографу відзнаку вручили директору Львівського молодіжного академічного театру імені Леся Курбаса Миколі Березі.
За видатні спортивні досягнення, які сприяли підвищенню престижу Львова на національному й міжнародному рівнях та популяризацію здорового способу життя отримала подяку чемпіонка світу з вільної боротьби 29-річна Алла Черкасова.
Мер Львова вручив міські нагороди (фото ZAXID.NET)
За мужні, рішучі та професійні дії в порятунку людського життя, постійну готовність протистояти небезпеці й ризикувати власним життям відзначили підполковника служби цивільного захисту, начальника сектору зв’язків зі ЗМІ ДСНС у Львівській області Віталія Туровцева.
За щиру жагу до знань і саморозвитку, незламну силу духу подяку отримала студентка біологічного факультету ЛНУ 29-річна Вікторія Сафінська. Вікторія Сафінська стала першою студенткою біологічного факультету на інвалідному візку. За чотири роки деканат переобладнав під потреби студентки свій корпус.
За значний внесок у розвиток фізичної культури й популяризацію здорового способу життя серед молоді й старшого покоління отримав подяку громадський активіст Григорій Руденко. За сумлінну працю й жертовність у порятунку життя і здоров’я українських воїнів, допомогу в їхній реабілітації подяку міського голови отримала завідувачка відділення психологічної реабілітації Військово-медичного клінічного центру Західного регіону Світлана Костіна.
Подяки також отримали слюсар з ремонту рухомого складу тролейбусного депо ЛКП «Львівелектротранс» Григорій Калакун – за сумлінну та фахову працю, відданість роботі; активістка кампанії «Львів – безпечне місто», учасниця проекту «Жовтий добродій» Дарія Муращенко – за турботу про безпеку дітей на дорогах міста, небайдужість до потреб інших; хімік-фармацевт, доктор фармацевтичних наук, декан фармацевтичного факультету Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького Роман Лесик – за високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток української науки, відповідальну викладацьку діяльність.
За непересічні досягнення у навчанні та щиру жагу до саморозвитку, креативність і виняткове прагнення до реалізації нових проектів подякою міського голови нагородили учня 11 класу ліцею № 8, переможця Міжнародної конференції молодих вчених ICYS-2019 Дмитра Лопушанського. Львівський школяр винайшов пристрій, що може допоможе людям з вадами зору краще орієнтуватись у просторі. Міський голова Львова вручив юному науковцю 20 тис. грн.
Дипломи міського голови
Дипломами міського голови цього року нагородили колективи трьох організацій та братів-екскурсоводів.
За активну громадянську позицію, вагомий внесок у розвиток міста, підтримку соціальних ініціатив відзначили дипломом Асоціацію самоврядних ринків України.
За популяризацію й промоцію культурної спадщини міста, вагомий внесок у сприяння зростанню іміджу Львова як туристичного центру подяки отримали брати-екскурсоводи Петро та Іван Радковці.
За розвиток духовно-культурних цінностей української молоді, вірність національній ідеї, щоденну невтомну працю й реалізацію корисних ініціатив нагородили Організацію спілки української молоді в Україні.
За активну громадянську позицію й безкорисливу допомогу соціально незахищеній молоді, чуйність до потреб інших і глибоку жертовність відзначили салон краси «Vikar».
Ювілейні монети імені короля Данила Галицького
Ювілейні монети імені короля Данила Галицького отроимали військовослужбовці львівської 80-ї окремої аеромобільної бригади, учасники АТО. Зокрема, нагороди отримали начальниця медичної служби військової частини А0284 майорка Тетяна Біляєва; командир 2-го десантно-штурмового відділення військової частини старший солдат Богдан Яблуновський; розвідник-далекомірник солдат Олексій Лаба. Окрім відзнак військовослужбовці також отримали по 10 тис. грн.
Відзнака Олени Степанівни
За високий рівень фаховості, ефективні способи лікування та профілактики захворювань, турботливу допомогу дітям відзнакою нагородили завідувачку дитячої хірургії Львівської міської дитячої клінічної лікарні Галину Курило.
За щиру любов до української пісні, визначний талант, вагомий внесок у збереження культурної традиції українців відзнаку отримала співачка, лауреатка Гран-прі першогоміжнародного конкурсу українського романсу ім. Квітки Цісик, переможниця талант-шоу «Голос країни» Оксана Муха. Додамо, що у 2017 році Оксана Муха отримала міську відзнаку «Золотий герб міста».
За багатогранний талант, оригінальний авторський стиль, майстерність і чуттєвість в іконописному мистецтві нагородили мисткиню, іконописицю Іванку Крип’якевич-Димид.
«Золотий герб міста Львова»
Цю нагороду отримали п’ятеро осіб, які своєю працею та активною позицією довели відданість Україні.
Перший проректор Українського католицького університету Тарас Добко отримав нагороду за високий професіоналізм у адміністративній діяльності, створення конкурентного освітнього та дослідницького простору, реалізацію новаторських ініціатив молодого покоління.
За багаторічну віддану працю і вірність професійній клятві охорони людського життя, вагомий внесок у розвиток української медицини нагородили психотерапевта, доктора медичних наук, завідувач акафедри психіатрії та психотерапії факультету післядипломної освіти ЛНМУ імені Данила Галицького Олександра Фільца.
За видатний талант, значний внесок у розвиток української пісні й збереження культурної традиції, активну життєву позицію відзнаку отримав, музикант, переможець талант-шоу «Голос країни» Павло Табаков.
За активну громадянську позицію і високу екологічну свідомість, ефективне впровадження передових технологій у сфері управління твердими побутовими відходами «золотим гербом» нагородили керівника підпримства з вивозу та переробки сміття «ГрінЕра Україна» Богдана Михалуся.
За видатні спортивні досягнення, що сприяли підвищенню престижу міста Львова на національному й міжнародному цією відзнакою також нагородили стрільця, чемпіона світу з кульової стрільби Павла Коростильова.
«Почесний знак святого Юрія»
За творчий підхід до виховання молодого українського покоління, громадянську відповідальність, батьківську любов і самовідданість цю нагороду вручили директору ліцею «Просвіта» Андрію Закалюку.
За високий рівень фаховості і самовіддачу, турботливу допомогу дітям нагородили отримав дитячий хірург, керівник центру дитячої малоінвазивної хірургії «ОХМАТДИТу» Андрій Дворакевич.
За особисту відвагу, мужність і рішучі та професійні дії під час виконання службових обов’язків, популяризацію здорового способу життя відзнаку вручили капітану поліції, бійцю батальйону спеціального призначення «Львів» Зореславу Каїнському. Під час цьогорічного Львівського півмарафону Зореслав Каїнський пробіг 21 км у бронежилеті і встановив рекорд України.
ZAXID.NET щорічно слідкує за врученням міських нагород у День міста. У 2018 році відзнаками нагородили 47 осіб, у 2017 нагороди отримали 45 львів'ян, а у 2016- 40 осіб.