З нагоди Дня міста у Львові традиційно відзначили людей, які роблять Львів популярнішим, а життя у ньому більш зручним. Під час урочистої сесії Львівської міськради 5 травня нагородили 47 львів'ян та три колективи, серед яких є волонтери, священики, педагоги, водії, спортсмени, військовослужбовці та школярі.
ZAXID.NET публікує повний список нагороджених та розповідає, чим вони заслужили повагу міської ради.
Львів’янин року
Львів’янином року став 23-річний військовослужбовець та призер міжнародних змагань «Ігри нескорених» Роман Панченко. Престижну нагороду він отримав за особисту мужність, сміливість та героїзм у відстоюванні цілісності та суверенності України, спортивні досягнення, що сприяли підвищенню престижу Львова та України на державному і міжнародному рівнях.
Попри отримані в зоні бойових дій на Донбасі травми Роман Панченко займається стрільбою з лука. У вересні 2017 року він здобув золоту медаль на «Іграх нескорених». Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.
Почесний громадянин міста Львова
Звання почесного громадянина Львова отримав відомий благодійник та підприємець Джеймс Темертей.
76-річний українець, який зараз є громадянином Канади Джеймс Темертей є одним з найбільших українських меценатів. Він став фундатором Центру імені Митрополита Андрея Шептицького УКУ, який 2017 року здобув визнання «обличчя Львова». Завдяки Темертею львівська міська дитяча лікарня отримала нейрохірургічну операційну вартістю 11 млн грн.
Шляхетна львівська родина
Шляхетною львівською родиною цьогоріч стала родина Гладишевських.
Голова родини Іван Гладишевський працював учителем на Львівщині, але у 1930-х роках був змушений з сім’єю переїхати до Польщі. Його син, доктор хімічних наук, професор Євген Гладишевський – видатний хімік, один із засновників Львівської наукової кристалохімічної школи. Син Євгена Гадишевського Роман Гладишевський, який отримав нагороду з рук мера, – доктор хімічних наук, професор, проректор з наукової роботи ЛНУ ім. Івана Франка.
Орден Лева
Орден Лева вручають від 2010 року за особливі заслуги перед Львовом у галузях економіки, науки, освіти, культури та мистецтва.
Цьогоріч за високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток сучасної ІТ-індустрії, ефективне впровадження передових технологічних інновацій і утвердження іміджу Львова на національному і міжнародному рівнях нагороду отримав підприємець, науковець, економіст і громадський діяч, президент корпорації SoftServe, голова правління асоціації «Інформаційні технології України», член сенату Українського католицького університету Тарас Кицмей.
Подяки міського голови
Загалом подяки міського голови під час урочистої сесії отримали 24 особи, серед яких є волонтери, відеооператори, «жовті добродійки» та водії громадського транспорту.
За високі творчі досягнення і невичерпний талант, вагомий внесок у розвиток музичного мистецтва, підготовку нового покоління музикантів і промоцію Львова на національному і міжнародному рівнях нагородили директора дитячої школи мистецтв №5 диригента духового оркестру «Львівські фанфари», директора Міжнародного фестивалю духових оркестрів та мажореток «Королівський лев» Андріяна Леськіва.
За безкорисливу працю й активну громадянську позицію, невтомну роботу з ліквідації наслідків військових дій на сході країни, допомогу українцям, які потрапили в скруту мер відзначив волонтера Ігоря Фінканіна. За розвиток благодійництва, реалізацію заходів, спрямованих на підтримку тих, хто захищає правду та проявляє справжній героїзм у дні боротьби за волю і єдність України подяку отримав волонтер Степан Білас. За активну громадянську позицію й безкорисливу допомогу громаді міста, чуйність до потреб інших і глибоку жертовність відзначили підприємця Романа Синейка.
Фото Ірини Рєвунової/ZAXID.NET, прес-служби ЛМР
Подяки міського голови отримали дві «жовті добродійки»: Олександра Снігура – за турботу про безпеку дітей на дорогах міста, небайдужість до потреб інших, приклад у дотриманні правил дорожнього руху, а також багаторазова учасниця чемпіонатів світу та Європи з легкої атлетики Лариса Лабарткава – за сміливість і невичерпну жагу до нових звершень, високі спортивні досягнення, популяризацію здорового способу життя серед української молоді й старшого покоління.
За безкорисливу й жертовну працю на благо громади міста, милосердя й людяність, активну життєву позицію у відстоюванні громадських інтересів мешканців відзначили активістку Ольгу Гаталяк.
Традиційно подяки отримали водії громадського транспорту. Цьогоріч за сумлінну працю й доброзичливе ставлення до пасажирів, активне сприяння у дотриманні правил дорожнього руху, креативність у підході до роботи відзначили відому водійку трамвая ЛКП «Львівелектротранс» й блогерку Лідію Филипчук. За сумлінну працю, доброзичливе й толерантне ставлення до пасажирів, що служить прикладом для наслідування, уважність і безпеку під час водіння громадським транспортом нагородили водія маршрутного таксі ТзОВ «Міра і К» Володимира Богача.
Подяки отримали рятувальник, майор служби цивільного захисту Олександр Войтович – за мужні, рішучі та професійні дії у порятунку людського життя, постійну готовність протистояти небезпеці й ризикувати власним життям та командир роти, старший лейтенант поліції Любомир Цісельський – за особисту відвагу, мужність і рішучі та професійні дії під час виконання службових обов’язків, готовність прийти на допомогу, ризикуючи власним життям.
За активну та сумлінну працю на благо громади міста, налагодження міжнародних зв’язків і відданість своїй роботі відзначили в.о. начальника відділу міжнародної співпраці управління інформаційної політики та зовнішніх відносин ЛМР Оксану Кулаковську.
Подяки отримали фотограф ЛКП «Міський центр інформаційних технологій» Олександр Мазуренко – за багаторічну сумлінну працю на благо громади міста, творчий підхід та високий професіоналізм у роботі, популяризацію здорового способу життя, фотограф і відеооператор Мирослав Пархомик та відеооператор «1+1» Орест Малькут – за вагомий внесок у розвиток львівського медіапростору і якісну роботу над об’єктивним інформуванням громадськості, творчий підхід до створення сюжетів.
За сумлінну та фахову працю, значний внесок у забезпечення життєдіяльності міста, відданість своїй роботі відзначили слюсаря-сантехніка Львівського комунального ремонтно-аварійного підприємства Віктора Мураля.
За активну участь у культурному житті міста, незгладимий внесок в організації загальноміських свят і фестивалів, щирий і запальний дух нагородили директорку Львівської обласної бібліотеки для юнацтва Тетяну Пилипець.
За вагомий внесок у розвиток підприємництва, ефективний менеджмент, конкурентоспроможність і динамічний розвиток компанії, стійкість в часи економічної нестабільності подяку отримав генеральний директор ПАТ «Львівський хімічний завод» Анатолій Бобришов (з приводу цього виник скандал).
Подяки отримали двоє медиків: лікар-пульмонолог-алерголог Львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ Віктор Томашов – за високий рівень фаховості, ефективні способи лікування та профілактики захворювань, самовіддачу, турботливу допомогу дітям та старша медсесестра Міського центру термічної травми та пластичної хірургії Комунальної 8-ої міської клінічної лікарні Марта Бартошик – за багаторічну жертовну працю і високий професіоналізм, приклад милосердя та людяності й відданості своїй справі
Відзначили також двох освітян: вчительку інформатики школи №62 Ольгу Доскочинську – за високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток сучасної української освіти, відповідальну викладацьку діяльність, реалізацію творчого потенціалу і новаторських ініціатив школярів та кандидатку економічних наук, доцентку кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту ЛНУ ім. Івана Франка Ірену Барилюк.
За молитовність та щедрість і віддану місіонерську працю, жертовне служіння, яке виявляється в допомозі українським військовим відзначили військового капелана УАПЦ отця Миколу Кавчака.
Ювілейні монети імені короля Данила Галицького
За непересічні досягнення у навчанні та щиру жагу до саморозвитку, креативність і виняткове прагнення до реалізації нових проектів ювілейні монети отримали учениця 11-Б класу Львівського НВК «Школа І ступеня-гімназія», авторка проекту «Нейромережева система виявлення та дослідження патологій серця», призерка всеукраїнських учнівських олімпіад із комп’ютерних наук, технологій та математики Соломія Леньо та учень 10-Д класу Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату, неодноразовий переможець всеукраїнських олімпіад, турнірів, конкурсів із хімії, всеукраїнських турнірів з волейболу Гордій Андрусів.
Монети та матеріальні виплати по 10 тис. грн за особисту відвагу, безстрашність та повсякчасну готовність стати на захист свого народу, відданість бойовим побратимам і приклад для наслідування підростаючому поколінню отримали військовослужбовці 80-ї окремої десантно-штурмової бригади майор Максим Стеценко, майор Михайло Писарчик, старшина Андрій Тиро, старша солдатка Леся Деркач та викладач Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного капітан Ярослав Стеців.
Відзнаки імені Олени Степанівни
За палку і діяльну любов до рідного краю та неоціненний внесок у відродження національних святинь і звичаїв, розвиток творчого потенціалу прийдешнього покоління відзнаку отримала почесна членкиня ВГО «Союз Українок», почесна голова конкурсної комісії Міжнародного конкурсу учнівської та студентської молоді «Мій рідний край», директорка та фундаторка Музею історії українського жіночого руху, керівниця авторської програми «Школа Шляхетних українок» Ростислава Федак.
За відданість християнським цінностям, жертовність і милосердя, які виявляються у невтомній щоденній праці з дітьми, нагородили директорку дитячого будинку «Хеврон», заступницю директора ГО «Академія новітніх технологій «Хеврон» Валентину Юсуфенко.
«Золотий герб міста Львова»
За видатні спортивні досягнення, які сприяли підвищенню престижу Львова на національному й міжнародному рівнях, безкомпромісну чесність у професійній діяльності відзнаку отримав футбольний арбітр Прем’єр Ліги України, арбітр ФІФА, старший викладач кафедри фізичного виховання та спорту ЛНУ ім. Івана Франка Юрій Можаровський.
За віддане служіння інтересам працівників житлово-комунального господарства міста, приклад самозречення і людяності відзначили голову Львівської міської організації профспілки працівників підприємств житлового господарства Ольгу Юринець.
За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та становлення спортивної журналістики і творчий підхід у ефірній роботі, підвищення престижу міста Львова на національному й міжнародному рівнях нагородили спортивного журналіста та коментатора Ігоря Циганика.
За особливий внесок у розбудову відносин між Україною та Австрією, підтримку обдарованої української молоді відзнаку отрима аташе з питань науки та освіти Посольства Австірї в Україні, директор Австрійсько-українського бюро співпраці у Львові Андреас Веннінгер.
За вагомий внесок у збагачення національної культурно-мистецької спадщини, плідну творчу діяльність нагородили графіка та живописця Юрія Коха.
Почесний знак святого Юрія
За ревне душпастирське служіння для людей із вадами слуху і щиру місіонерську працю нагородили капелана осіб із вадами слуху при Свято-Покровському жіночому монастирі Студійського уставу, сотрудника храму Христового Воскресіння УГКЦ отця Михайла Фенканіна.
За віддану духовно-просвітницьку роботу та формування основ християнських цінностей для молодого покоління відзнаку отримала сестра Згромадження святого Йосафата Віра Мельник.
За віддану місіонерську діяльність і невтомну працю поміж людьми, позбавленими волі, утвердження християнських цінностей та ідей милосердя, співчуття і любові до ближніх почесний знак отримав військовий капелан УГКЦ, референт пенітенціарного служіння у Львівській архиєпархії отець Тарас Мирка.
За безкорисливу любов до ближніх і жертовність, невтомну працю й вагомий внесок у будівництво Дому милосердя для потребуючих зі спільнотою братів-альбертинців нагородили настоятеля монастиря братів-альбертинців у Львові брата Марека Бартоша.
За молитовність і щиру місіонерську працю, утвердження християнських цінностей та ідей милосердя, співчуття і любові до ближніх відзначили настоятеля храму Всіх святих українського народу УПЦ КП отця Віктора Феденьківа.
За вірність професійному обов’язку, сумлінну працю й жертовність у порятунку життя і здоров’я українських воїнів, неоціненну допомогу в реабілітації поранених відзначили старшого ординатора клініки невідкладної медичної допомоги Військово-медичного клінічного центру Західного регіону Андрія Титинюка.
Дипломи міського голови
Окрім 47 львів'ян під час урочистої сесії дипломами міського голови нагородили колективи трьох організацій.
За активну працю над соціальною адаптацією маломобільних груп населення, реалізацію суспільно корисних ініціатив, приклад людяності й милосердя відзначили колектив громадської організації «Розправлені крила».
За визначні творчі досягнення і промоцію міста Львова на національному й міжнародному рівнях, вагомий внесок у розвиток музичної культури диплом отримав колектив зразкової музичної студії «Джерело».
За популяризацію неформальної освіти, виховання молодого покоління лідерів крізь призму фізичного, емоційного й інтелектуального розвитку, утвердження цінностей свободи духу, щирості й мудрості відзначили команда Львівського осередку Української академії лідерства.