Не кількістю, а якістю
В Україні триває набір до найсучаснішого роду військ для ведення «гібридної війни»
0До теми
У зв’язку з потребою України у сильній, боєздатній армії, триває набір у Сили спеціальних операцій – наймолодший та найсучасніший вид Збройних сил, призначений для ведення «гібридної війни». Нову еліту армії готують за стандартами НАТО для виконання різного роду спецоперацій та розвідки.
Що таке Сили спеціальних операцій?
Сили спеціальних операцій (ССО) – це наймолодший та найсучасніший рід військ Збройних сил України, призначений для ведення «гібридної війни». Його створення було задумано ще у 2007 році, та реально формування повноцінного ССО почалося лише з початком війни на сході України. Розуміючи важливість та актуальність цього питання, керівництво держави підтримало створення Командування з подальшим підпорядкуванням йому відповідних частин. На початку грудня 2015 року стартував перший курс навчання майбутніх військовослужбовців ССО, підготовлених за стандартами НАТО.
ССО очолює генерал-майор Ігор Луньов, який до цього був першим заступником керівника Високомобільних десантних військ. Сили спеціальних операцій є одним із чотирьох видів Збройних сил України, поряд із Сухопутними військами, Повітряними силами та Військово-морськими силами. ССО – це поєднання фізичної сили та інформації.
Для збільшення клікніть на зображення
Українські Джеймс Бонди
Підрозділи Сил спеціальних операцій виконуватимуть бойові розвідувальні завдання в тилу ворога. Тому підготовка солдатів для виконання таких завдань є надзвичайно складною та виснажливою.
«Підйом о другій годині ночі, зарядка. Сон з четвертої до шостої ранку. Знову підйом. Марш-кидок на 12 км. Далі, думаєте, лазня? Де там. – Вихід на полігон з бойовими стрільбами. Всі хлопці пройшли АТО в частинах спецназу, є щоправда і з піхоти. Американцям байдуже, хто ти: солдат чи офіцер. Капітани відчувають себе «духами». Навантаження такі, що кожен день люди йдуть. Треба розуміти, що тут формують еліту ЗСУ», – зазначив один із військовослужбовців (його імені ми зі зрозумілих причин не називаємо), якому довелося побувати у навчальному центрі Сил спеціальних операцій.
Спецпризначенців навчають майстерності поводження з різноманітними видами зброї, снайперській справі, вибуховх робіт, виконанню розвідувальних завдань та виживанню в екстримальних умовах.
«Найголовніше, чого намагаються досягнути під час навчання – це вміння працювати в колективі, бо тільки маючи довіру до своїх коллег та довівши свої дії до автоматизму, можна виконати ті завдання, які ставить перед спецпризначенцями керівнитцво», – підкреслив офіцер ССО.
Де навчають бійців ССО?
Навчають фахівців ССО у Хмельницькому військові інструктори спецназу США. У травні 2016 року завершується підготовка першого набору військовослужбовців, більшість із яких стануть інструкторами. Другий набір стартував наприкінці лютого та триватиме до кінця квітня.
«Той склад, який вже набрали зараз – це військові, які воюють за допомогою зброї. Серед усіх охочих лише приблизно 20% успішно пройшли усі етапи навчання, бо фізичні, моральні та психологічні випробування дуже складні. Наприклад, тридцятикілометровий марш-кидок або п’ятиденне перебування у полі без засобів існування, покладаючись лише на себе та своїх товаришів», – розповів ZAXID.NET офіцер ССО.
Кого беруть в ССО?
До лав Сил спеціальних операцій беруть чоловіків віком від 20 до 35 років, які мають відмінний стан здоров’я (придатні до служби у Високомобільних десантних військах) та високу фізичну підготовку. Заохочується також досвід бойових дій у зоні АТО та знання англійської мови, бо навчання проводять інструктори військ НАТО.
Серед найбільш затребуваних військових спеціальностей – стрільці, сапери, зв’язківці, молодші командири. Тривалість навчання – шість місяців.
Із першої партії людей, які завершать навчання, відберуть інструкторів, які готуватимуть військовослужбовців Сил спеціальних операцій у військових частинах.
Які умови?
Майбутні військовослужбовці Сил спеціальних операцій як нова еліта українських Збройних сил не тільки тренуються за стандартами НАТО, а й харчуються та живуть у відповідних умовах. На харчування курсантів ССО виділяють у понад 10 разів більше коштів, ніж для звичайних військових частин ЗСУ.
«Натівскі» стандарти харчування передбачають кілька перших, других і третіх страв на вибір військовослужбовців
Боєць ССО має вибір із трьох-чотирьох запропонованих йому перших страв, двох-трьох гарнірів та трьох-чотирьох видів м’яса.
Мінімальна зарплата спецпризначенців – від 7400. Ця сума зростатиме у залежності від посади, на яку буде призначений військовослужбовець.
Подати заявку, щоб долучитися до Сил спеціальних операцій можна, заповнивши анкету, яку потрібно відправити на електронну адресу: joinsof@mil.gov.ua.