Незалежні експерти обрали проекти на Львівщині, які цьогоріч профінансує область
Незалежні експерти обрали третину мікропроектів у громадах Львівщини з-поміж півтори тисячі. Їх подавали райони на конкурс в обласну раду ще на початку року. В обласному бюджеті заклали 35 мільйонів гривень, які готові віддати громадам на модернізацію народних домів, вуличне освітлення та облаштування освітніх закладів. Долучитися фінансово мають і самі громади.
Дев’ять років тому в приміщенні колгоспної контори Зубівмостівська сільська рада облаштувала середню школу. А два роки тому в актовому залі відкрили ще й садочок. Свою першу освіту тут здобуває 21 дитина.
«В нас є від трьох років до п’яти і трошки тяжко, бо з одними займаємось, інші бавляться і заважають нам працювати з дітьми», — каже помічник вихователя Діана Гілько.
Зал для діток, ігровий майданчик, місце для руханки та навчання, а ще їдальня. Правда їжу малечі довозять з Кам’янки-Бузької. Денного сну у дітей немає, бо вони лише до третьої години. У селищній раді вже знайшли нове приміщення, де буде лише садок. З минулої осені вже триває ремонт. У планах має бути дві групи дітей.
«З кожним роком народженість дітей в селі збільшується. От ми списки складаємо, особливо той рік приблизно вже 10-12 діточок народилося», — розповідає директор Зубівмостівського НВК Володимир Борисенко.
Садок хочуть відкрити у вересні, тож поспішають з ремонтом. На все потрібно майже півтора мільйона гривень. 500 тисяч гривень отримали ще минулого року з обласного бюджету, цього року чекають ще 10 тисяч доларів гранту. Отримають ще й від конкурсу мікропропроектів.
«Тільки сільська рада виділила 75 тисяч — ми оплатили за ті роботи, які проводили в березні в цьому садочку. І ми попали ще в мікропроект громад, значить 100 тисяч там передбачається», — додає голова Зубівмостівської сільської ради Іван Москалюк.
У Новому Яричеві хочуть замінити покрівлю даху в будинку для людей похилого віку. З цією ідеєю також подалися на конкурс мікропроектів. Проситимуть 300 тисяч гривень, п’ять відсотків дають самі.
«Потрібна заміна дерев’яних несучих, якими є зараз перекритий будинок пристарілих, шифер зверху виглядає ще менш-більше тому, що не допускаємо до того, щоб текла вода», — каже завідувач Новояричівського будинку для людей похилого віку Ігор Кулик.
Відбирали ці проекти незалежні експерти. Працювали в парі і кожен визначав свій бал. Далі зводили середнє арифметичне.
«Основні критерії, на що найбільше зверталася увага ― це наскільки це потрібно громаді. Це перший пункт. І наскільки громада готова до цього долучитися як фінансово, так і не матеріальною стороною», — уточнив експерт у конкурсі мікропроектів Василь Лозинський.
Цього року рекордсменом із поданням проектів став Сокальський район. Там хочуть реалізувати 68 ідей.