Конкурс мікропроектів місцевого розвитку вийшов на новий етап реалізації. Конкурсна комісія затвердила перелік учасників та погодила склад експертної комісії, яка оцінюватиме проекти.
Уже через місяць громади дізнаються, хто отримає підтримку з обласного бюджету на реалізацію своїх ініціатив.
Цього року на конкурс мікропроектів подали рекордну кількість заявок – 1429. Зараз усі проекти сканують та заносять на інтерактивну карту, а вже незабаром до онлайн-оцінювання заявок приступить експертна комісія.
Найактивніші громади Львівщини
Лідером за кількістю поданих заявок виявився Яворівський район (176 проектів), наступні Сокальський (129 проектів), Золочівський (86 проектів) та Пустомитівський (79 проектів). Найменше заявок подали Радехівський (15 проектів), Буський (21 проект) та Перемишлянський (25 проектів).
У рейтингу міст перше місце займає Львів (43 проекти), наступні Дрогобич (38 проектів), Трускавець (26 проектів) та Червоноград (21 проект). Серед найменш активних Новий Розділ (5 проектів) та Моршин (4 проекти).
Клікніть, щоб збільшити зображення
Найбільше заявок подали на пріоритет «Освітня галузь» (434 проекти), «Інші пріоритети» (278 проектів), «Народні доми» (259 проектів), «Вуличне освітлення» (207 проектів), «ДНЗ» (167 проектів), «ФАПи, амбулаторії сімейної медицини» (70 проектів), а найменше на пріоритет «Розробка ПКД для реалізації проектів ОТГ» (14 проектів).
«Загальний бюджет поданих проектів – 276,8 млн гривень, серед них 30 мільйонів гривень – небюджетні кошти, тобто власний внесок мешканців, – розповіла співголова Конкурсної комісії, Перший заступник голови Львівської обласної ради Парасковія Дворянин. – Це велика довіра до депутатів і надзвичайна активність громад, які повірили в себе».
Коштів недостатньо
Як розповів Іван Собко, депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч», на виділені з обласного бюджету 35 млн грн вдасться реалізувати приблизно третину мікропроектів.
«Звичайно, цього замало, адже на реалізацію всіх проектів потрібно 110 млн грн, – зазначив Іван Собко. – Конкурсна комісія звернулася до бюджетної комісії, департаменту фінансів ЛОДА з пропозицією збільшити бюджет Програми конкурсу мікропроектів місцевого розвитку на 25 мільйонів гривень для дофінансування всіх якісних та актуальних для громад проектів».
Найменший конкурс буде серед мікропроектів за пріоритетом «ФАПи, амбулаторії сімейної медицини» (передбачено 4 млн грн, заявок на суму 5,3 млн грн з обласного бюджету) та «Розробка ПКД для реалізації проекті ОТГ» (передбачено 1 млн грн, заявок на 1,6 млн грн).
Як відбуватиметься конкурс
З поданих 1429 заявок до участі конкурсі комісія допустила 1419, які не порушили умов конкурсу. Також комісія затвердила склад експертної комісії, яка оцінюватиме мікропроектів. Це 18 незалежних громадських діячів, які мають досвід в оцінюванні проектів. Кожен проект оцінюватимуть 2 експерти за певними критеріями. Загалом протягом трьох тижнів кожен експерт повинен оцінити близько 160 заявок. Вперше це відбуватиметься онлайн.
«Ми вирішили відійти передачі проектів експертам у паперовому вигляді, – розповів Іван Собко. – Тепер вони матимуть цілодобовий доступ до відсканованих проектів. Оцінювання буде максимально прозорим, адже ми матимемо змогу бачити, скільки часу та коли саме експерт працював над певним проектом».
Також розроблена інтерактивна карта Львівської області, на якій можна побачити всі подані мікропроекти та дізнатися деталі: хто подавав, який саме, контактна особа та її телефон, затребувані кошти з обласного та районного бюджетів, внесок громади. Згодом на карті з’являться також переможці конкурсу мікропроектів з фотографіями об’єктів до та після модернізації.