Німеччина і Франція відмовилися виконувати запити НАБУ у справі Охендовського

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) надіслало запити про міжнародно-правову допомогу до Німеччини, Австрії, Франції, Великої Британії, Польщі та Сполучених Штатів Америки у кримінальному провадженні щодо голови Центральної виборчої комісії (ЦВК) Михайла Охендовського. Однак Німеччина та Франція надіслали відповіді, в яких зазначили про повну відмову від виконання запитів у зв’язку з відсутністю ознак злочину.

За інформацією Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), НАБУ направило запити про міжнародно-правову допомогу в цій справі до Німеччини, Австрії, Франції, а в подальшому також до Великої Британії, Польщі і США.

«Наразі отримано відповіді лише на чотири з них, зокрема відповіді німецької та французької сторін про повну відмову від виконання запитів у зв’язку з відсутністю ознак злочину та матеріали австрійської сторони, якими доказів протиправної поведінки голови ЦВК не здобуто», – йдеться у повідомленні. Відповідей на запити до США та Великої Британії досі не отримано.

У САП нагадали, що наразі досудове розслідування у цьому провадженні вдруге зупинено до отримання відповідей на міжнародні запити.

«Пояснюємо, що для визнання особи винуватою в одержанні хабара закон вимагає доведення не лише самого факту передачі коштів, а й використання хабароодержувачем свого службового становища в інтересах хабародавця», – наголосили у САП.

Прокурори додали, що тепер залишається встановити, які саме конкретні дії підозрюваний, перебуваючи у закордонних відрядженнях, виконував в інтересах «Партії регіонів», і чи виконував їх взагалі, оскільки отримані під час слідства офіційні документи українських дипломатів, які забезпечували організаційний супровід відряджень підозрюваного, містять з цього приводу суттєві суперечності. За таких обставин єдиним надійним джерелом, яке в змозі надати об’єктивні відповіді на запитання слідства, залишається відповідна іноземна сторона.

Нагадаємо, в грудні 2016 року детективи НАБУ повідомили голові ЦВК Михайлу Охендовському про підозру у хабарництві в особливо великих розмірах. Йдеться про «чорну бухгалтерію Партії регіонів».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук