Німецький газ принесе Україні $30 млн економії, - Міненерго
Вартість газу, що поставляється через Польщу, складе близько $360 за тис. кубометрів, тоді як ціна російського газу наступного року найімовірніше перевищить $430 за тис. кубометрів. Про це газеті «Коммерсант-Украина» розповіло джерело в Міненерго.
"Таким чином, імпорт кожного мільярда кубометрів газу приносить економію в $30 млн", - відзначає джерело.
Нагадаємо, у п'ятницю німецька RWE Supply&Trading розповсюдила заяву, згідно з якою компанія до травня 2013 імпортує в Україну 5 млрд кубометрів газу. Постачання почалися 1 листопада і до цих пір передбачалося, що протягом року в країну надійде не більше 4,3 млрд кубометрів газу.
Зараз угода з RWE про постачання газу через територію Польщі підписано до початку травня, але в подальшому контракт буде продовжений до кінця наступного року, відзначили в німецькій компанії.
У Міненерго кажуть, що до кінця 2013 року розраховують поставити до 8 млрд кубометрів газу. При цьому поставки з Росії повинні скоротитися з 27,5 млрд кубометрів цього року до 19,5 млрд кубометрів у наступному.
Як пояснило джерело "Коммерсант-Украина" в Міненерго, збільшення імпорту відбудеться за рахунок розширення технічних можливостей насосних станцій на кордоні між Польщею та Україною.
"Ми знайшли технічні можливості для цього. За умови інвестицій у розмірі $10-12 млн ми розширимо імпортні можливості з 4 до 12 млрд кубометрів на рік на прийом газу з Польщі", - заявив співрозмовник газети у міністерстві.
У свою чергу, заяву про зниження обсягів закупівлі газу у Росії викликало очікувану критику з боку "Газпрому".
"Україна і без того не вибирає весь обсяг російського газу, передбачений контрактом. Раніше нам казали, що це відбувається в силу зниження споживання газу через проблеми в українській економіці. Зараз же з'ясовується, що, не виконавши контракт з нами, "Нафтогаз" шукає обсяги на стороні. Це неприйнятно", - заявило джерело в "Газпромі".
"Якщо ключовий для нас український ринок буде скорочуватися такими темпами, ми не виключаємо можливості оскаржити навіть нинішнє скорочення закупівель в суді", - сказав співрозмовник.