Низька явка на Львівщині зумовлена організаційними недоліками
Головним чином явка на місцеві вибори на Львівщині і у Львові зумовлена організаційними проблемами, які були, зокрема чергами. Про це заявила виконавчий директор ЛОГО «Комітет виборців України» Оксана Дащаківська під час прес-конференції 1 листопада.
Оксана Дащаківська повідомила: «Подекуди люди змушені були відмовлятися від бажання проголосувати. Не кожен міг собі дозволити стояти і годину, і дві з половиною години у черзі, як це було у Львові». Вона додала: «Проте ті виборці, що мали тверду волю проголосувати, змогли висловити свою позицію. По деяких дільницях, у першу чергу це стосується Львова, голосування тривало і до 23.00 години, і навіть довше – до 24.00».
Такої ж думки дотримується координатор довготермінового спостереження за виборами на Львівщині Громадської мережі «ОПОРА» Андрій Дутчак. «Явка по Львову, як виглядає, є найнижчою за всю історію, вона не перевищила 50%. Я можу впевнено сказати, що буде дуже багато запитань до результатів, бо вони не відображають волевиявлення навіть половини мешканців Львова. І проблема не в тому, що люди ставляться апатично до виборів, а що процедура і організація були неякісні, і люди не мали можливості реалізувати волевиявлення: через черги, інші нюанси», - заявив він.
Міжнародний спостерігач місії фонду «Відкритий діалог» Криштоф Лонтка повідомив, що близько 30% дільничних комісій з числа тих, які моні торили міжнародні спостерігачі, почали роботу на годину пізніше. Також за його оцінкою, 20-30% приміщень, в яких діяли виборчі дільниці, не були пристосованими для проведення виборів. Ці чинники призвели до утворення черг, які тривали по дві-три години. За словами Криштофа Лонтки, як наслідок в одній з дільниць смт. Брюховичі не всі бажаючі встигли проголосувати.
Голова Львівської облдержадміністрації Василь Горбаль під час прес-конференції переклав відповідальність за організаційне забезпечення дільниць Львова на міську владу. «Є речі, на які безпосередньо Львівська облдержадміністрація вплинути не могла. У Львові підготовка до виборів розглядалася у площині формування дільничних виборчих комісій, а не з точки зору матеріально-технічного забезпечення. Мені телефонувало кілька кандидатів на посаду міського голови Львова, говорили про неосвітлення тих чи інших дільниць. Питання матеріально-технічно – виключна компетенція ЛМР і міського голови. Не дивлячись на те, що він останні десять днів пробував зробити себе стороннім спостерігачем на цих виборах».