Низка європейських країн долучились до санкцій проти Білорусі
Глава дипломатії Євросоюзу Кетрін Ештон привітала рішення Хорватії, Колишньої Югославської Республіки Македонія, Чорногорії, Ісландії, Сербії, Албанії, а також Ліхтенштейну і Норвегії приєднатися до санкцій ЄС проти Білорусі.
"Європейський союз бере до відома й вітає рішення цих держав", - йдеться в заяві Ештон, яка надійшла в РІА Новини, повідомляють УНН
Глави МЗС 27 країн Євросоюзу на засіданні в Люксембурзі вирішили продовжити до 31 жовтня 2013 санкції відносно влади Білорусі у зв'язку, як говориться в заяві за підсумками зустрічі, з відсутністю загального поліпшення ситуації з правами людини, законністю та дотриманням демократичних принципів в республіці.
Глави МЗС ЄС в черговий раз закликали владу Білорусі звільнити і реабілітувати всіх без винятку політичних в'язнів. При цьому вказали на необхідність відмовитися від практики залякування і переслідування представників громадянського суспільства, опозиції і ЗМІ.
Разом з тим, Рада ЄС із закордонних справ заявила про намір посилити підтримку білоруських громадян та представників громадянського суспільства, а також підтвердила готовність розпочати переговори про укладання з Білоруссю угод про полегшення процедури видачі віз.
Міністри закордонних справ ЄС також закликали офіційний Мінськ дотримуватися імунітету і привілеїв членів дипломатичних місій країн ЄС в Білорусіта не перешкоджати виконанню ними службових обов'язків.
Президент Білорусі Олександр Лукашенко раніше назвав безглуздим тиск на Мінськ і висловив надію, що Євросоюз, який раніше цього року розширив санкції щодо низки білоруських чиновників, постарається відновити довіру до себе як до серйозного партнера і доброго сусіда.
Білорусько-європейські відносини загострилися в кінці лютого, коли ЄС, який заявляє про порушення прав людини в Білорусі, розширив санкції щодо країни, а Мінськ у відповідь на це рекомендував послам Польщі і ЄС покинути країну. Євросоюз відкликав всіх послів країн ЄС, акредитованих у Білорусі, а в кінці березня ще раз розширив список білоруських чиновників і компаній, що підпадають під санкції. Тоді в "чорний список" були включені ще 12 громадян Білорусі і 29 компаній, які, на думку ЄС, причетні до порушень прав людини в країні.
У серпні напруженість у відносинах ЄС і Білорусі досягла нового рівня після висилки посла Швеції з Мінська, який, за словами глави МЗС Швеції Карла Більдта, "занадто активно виступав на захист прав людини".
ЄС піддав також критиці нещодавні парламентські вибори в Білорусі, які, на думку Брюсселя, не відповідали міжнародним демократичним стандартам.