Низка західних ЗМІ повідомили про «перемогу сепаратистів з великим відривом» на виборах в ОРДЛО
Статті у The Washington Post та The Economist викликали подив у коментаторів та журналістів-міжнародників
До теми
Низка провідних західних ЗМІ стали учасниками скандалу під час висвітлення псевдовиборів на окупованій частині Донбасу.
Як інформує «Голос Америки», газета The Washington Post 12 листопада опублікувала новину про фіктивні вибори в ОРДЛО, джерелом якої стала інформаційна агенція Associated Press. «Сепаратисти перемагають на виборах у повсталих регіонах України із великим відривом», – твердить назва статті.
Попри те, що матеріал загалом містить інформацію про засудження виборів міжнародною спільнотою та їхню фіктивність, назва та окремі елементи матеріалу спантеличили коментаторів та журналістів-міжнародників.
«Дивно якось Associated Press. Окрім сепаратистів інших кандидатів і не було! Ті, кого не пустили на вибори, щоб забезпечити перемогу Пушиліна – теж сепаратисти. Це була сепаратистська оборудка повністю організована Москвою», – обурився журналіст британського видання Telegraph Роланд Оліфант у Twitter.
Bit weird @AP. There were no none-separatists on the ballot! Those marginalised/barred to let Pushilin win were also separatists. It was an entirely Moscow-curated sep affair. https://t.co/LquvNXNhYf
— Roland Oliphant (@RolandOliphant) November 14, 2018
«У цьому матеріалі Associated Press про фіктивні вибори у контрольованих Росією регіонах Донецька та Луганська багато неправильного, починаючи із заголовку і першого речення», – прокоментував статтю журналіст «Радіо Свободи» Крістофер Міллер.
There is a lot not right about this @AP story on the sham elections in Russian-controlled regions of Donetsk and Luhansk, eastern Ukraine, not least of which are the headline and the lede. https://t.co/ek5qXN51eT
— Christopher Miller (@ChristopherJM) November 13, 2018
Ситуація із суперечливим заголовком у The Washington Post сталася майже одразу після критики публікації у Financial Times про буцімто неефективність санкцій проти Росії.
Також нещодавно видання The Economist також привернуло увагу дивним добором слів для опису «виборів» в ОРДЛО.
«Два регіони у східній Україні, які відкололись, повідомили про обрання проросійськи налаштованих лідерів уряду та парламенту. Президент України Петро Порошенко закликав громадян не голосувати у «фальшивих» виборах у Донецьку та Луганську у неділю. Західні лідери заявили, що вибори є незаконними та нелегітимними, також такими, що підривають Мінські домовленості від 2015-го року, які вимагають проведення виборів у відповідності до українського законодавства» , – писали у The Economist.
Here you go, @TheEconomist, I’ve fixed it for you.
— Maxim Eristavi (@MaximEristavi) November 13, 2018
Maximize sharing if you are also tired of foreign media misrepresenting facts on the Russian invasion of Ukraine. pic.twitter.com/JfuLay0g22
Український оглядач-міжнародник Максим Еріставі знайшов у короткому пасажі чимало помилок. Так, «регіони, які відкололись» насправді є окупованими Росією, «лідери уряду» в ОРДЛО насправді самопроголошені, а вибори в ОРДЛО є незаконними та нелегітимними не на думку західних урядів, а відповідно до міжнародного права, зазначив він.
Нагадаємо, російська окупаційна влада окремих районів Донецької та Луганської областей провела вибори ватажків «ДНР» і «ЛНР», а також так званих «народних рад» 11 листопада.
Раніше Служба безпеки України назвала ці вибори бутафорією та зазначили, що їхні результати були заздалегідь «намальовані в адміністрації президента Росії».